archirama.pl

Architektura wnętrz: drzwi pokryte corianem albo betonem architektonicznym

Drzwi PIU Design dostępne są według producenta w 600 wariantach wykończeń

Beton architektoniczny w architekturze wnętrz: PIU Design

Drzwi pokryte panelami z betonu architektonicznego

Fot: Piu Design, materiały prasowe

Na festiwalu Arena Design 2015 można było zobaczyć zaprojektowane przez Dominikę Rostocką drzwi pokryte corianem. Takie same płyty z motywem przestrzennego sześciokąta pokrywały ściany. Zakwalifikowane do finału konkursu TOP DESIGN AWARD drzwi to jeden z produktów marki PIU Design. Z marką współpracuje także Tomasz Augustyniak, projektant i architekt wnętrz. Nowe, opracowane przez niego drzwi mają zostać zaprezentowane jesienią 2015 roku.

Architektura wnętrz - ważna różnorodność


Przedstawiciele firmy proponują ok. 600 wariantów wykończenia. Oprócz standardowych materiałów, takich jak szkło czy metal, dostępne są m.in. beton architektoniczny w czterech odcieniach, kamień, skóra, różne rodzaje tkanin i spiek kwarcowy. Drzwi można więc dostosować do konkretnej realizacji; niestandardowe rozwiązania są oczywiście droższe i wymagają wcześniejszego zamówienia.

Producent oferuje także drzwi o większej niż standardowa wysokości skrzydła, do 300 cm oraz drzwi ukryte, zlicowane ze ścianą. Ościeżni-ca jest ukryta w ścianie, a po pomalowaniu albo anodowaniu powierzchni optycznie znika. Efektownym rozwiązaniem mogą być również drzwi bez górnej belki ościeżnicy, sięgające do linii sufitu.

Autor: Piu Design, materiały prasowe
Zdjęcia: Piu Design, materiały prasowe
Data publikacji: 16.07.2015 12:10

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.