Wnętrza
WNĘTRZA
Nowoczesne wnętrze z klasą

Architektura wnętrz. Funkcjonalny minimalizm, czyli nowoczesne wnętrze z klasą. Zobacz propozycję pracowni 81.WAW.PL

 • Komentarze

Architektura wnętrz. Funkcjonalny minimalizm, czyli nowoczesne wnętrze z klasą. Zobacz propozycję pracowni 81.WAW.PL

Architekci z pracowni 81.WAW.PL zmierzyli się z projektem funkcjonalnego mieszkania na warszawskim Służewcu. Zamierzeniem architektury wnętrza strefy dziennej było stworzenie miejsca służącego relaksowi i wypoczynkowi, a jednocześnie pełniącego funkcję gabinetu do pracy.

Fot: Rafał Kłos
 • Architektura wnętrz. Funkcjonalny minimalizm, czyli nowoczesne wnętrze z klasą. Zobacz propozycję pracowni 81.WAW.PL
 • Architektura wnętrz. Funkcjonalny minimalizm, czyli nowoczesne wnętrze z klasą. Zobacz propozycję pracowni 81.WAW.PL
 • Architektura wnętrz. Funkcjonalny minimalizm, czyli nowoczesne wnętrze z klasą. Zobacz propozycję pracowni 81.WAW.PL
 • Architektura wnętrz. Funkcjonalny minimalizm, czyli nowoczesne wnętrze z klasą. Zobacz propozycję pracowni 81.WAW.PL
 • Architektura wnętrz. Funkcjonalny minimalizm, czyli nowoczesne wnętrze z klasą. Zobacz propozycję pracowni 81.WAW.PL

Architektura wnętrz. Stylowe i funkcjonalne mieszkanie to duże wyzwanie dla architektów. Zobacz w jaki sposób projektantom z pracowni 81.WAW.PL udało się stworzyć projekt mieszkania, które cechuje przede wszystkim funkcjonalny minimalizm.

Architekci z pracowni 81.WAW.PL zmierzyli się z projektem funkcjonalnego mieszkania na warszawskim Służewcu. Zamierzeniem architektury wnętrza strefy dziennej było stworzenie miejsca służącego relaksowi i wypoczynkowi, a jednocześnie pełniącego funkcję gabinetu do pracy. Architekci z 81.WAW.PL zaprojektowali pokój dzienny w taki sposób, by dodatkowo wygospodarować miejsce przeznaczone na pomieszczenie do pracy.

Architektura wnętrz: nietypowy pomysł na gabinet

Projekt strefy dziennej wykorzystuje oryginalne i nietypowe rozwiązania. Podstawą zabudowy architektury wnętrza salonu jest drewniany kubik, który architekci usytuowali w centralnej części pomieszczenia. W ten sposób miejsce do pracy zostało ukryte i odizolowane od reszty salonu. Bryła z jednej strony pełni funkcję szafy, natomiast od strony korytarza skrywa ona wnękę służącą jako siedzisko, które może zostać wykorzystane w zależności od potrzeb mieszkańców. Charakterystycznymi elementami architektury wnętrza są stonowane kolory oraz klasyczne drewno. Ściany strefy dziennej zostały pokryte bielą przełamaną kolorem dębowych paneli. Przestrzeń holu, korytarza oraz kuchni i jadalni została wydzielona za pomocą kamiennego pasa podłogi. W większości wnętrz warszawskiego mieszkania przeważa klasyczne oświetlenie. Dla złamania tej konwencji architekci zaprojektowali sufitową lampę zlokalizowaną z strefie dziennej. Umieszczenie jej na obrotowym ramieniu pozwala na dowolne manipulowanie oświetleniem.

Zachowana symetria we wnętrzach

W charakterystyczny sposób zostały zaprojektowane także łazienki w mieszkaniu. Niewielkie pomieszczenie z charakterystyczną białą armaturą o geometrycznych kształtach to łazienka dla gości. Drewniana podłoga wyłożona w tym pomieszczeniu sprawia wrażenie kolejnej części strefy dziennej. Podstawowym elementem pomieszczenia kąpielowego jest ściana wyłożona białą, drobną mozaiką, a także zwracająca uwagę czarna lampa. Natomiast łazienka dla domowników utrzymana jest z minimalistycznym stylu. Kamienna podłoga w kolorze białym kontrastuje z drewnianą umywalką. Część kąpielowa została ujęta w charakterystyczną ramę z czarnego marmuru. W sypialni, podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach na plan pierwszy wysuwa się ład i symetria. Centralnym punktem wnętrz jest umiejscowione na wprost wejścia łóżko obite szarą tapicerką i z wezgłowiem sięgającym do sufitu. W celu zachowania symetrii po obu stronach łóżka, naprzeciwko pozostawionego komina zaprojektowano funkcjonalny mebel o identycznym kształcie. W ten sposób uzyskano tradycyjną szafkę, która w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca do spania pełni funkcje nocnej półki.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.