archirama.pl

Architektura wnętrz. Funkcjonalny minimalizm, czyli nowoczesne wnętrze z klasą. Zobacz propozycję pracowni 81.WAW.PL

Architektura wnętrz. Stylowe i funkcjonalne mieszkanie to duże wyzwanie dla architektów. Zobacz w jaki sposób projektantom z pracowni 81.WAW.PL udało się stworzyć projekt mieszkania, które cechuje przede wszystkim funkcjonalny minimalizm.

Architektura wnętrz. Funkcjonalny minimalizm, czyli nowoczesne wnętrze z klasą. Zobacz propozycję pracowni 81.WAW.PL

Architekci z pracowni 81.WAW.PL zmierzyli się z projektem funkcjonalnego mieszkania na warszawskim Służewcu. Zamierzeniem architektury wnętrza strefy dziennej było stworzenie miejsca służącego relaksowi i wypoczynkowi, a jednocześnie pełniącego funkcję gabinetu do pracy.

Fot: Rafał Kłos

Architekci z pracowni 81.WAW.PL zmierzyli się z projektem funkcjonalnego mieszkania na warszawskim Służewcu. Zamierzeniem architektury wnętrza strefy dziennej było stworzenie miejsca służącego relaksowi i wypoczynkowi, a jednocześnie pełniącego funkcję gabinetu do pracy. Architekci z 81.WAW.PL zaprojektowali pokój dzienny w taki sposób, by dodatkowo wygospodarować miejsce przeznaczone na pomieszczenie do pracy.

Architektura wnętrz: nietypowy pomysł na gabinet

Projekt strefy dziennej wykorzystuje oryginalne i nietypowe rozwiązania. Podstawą zabudowy architektury wnętrza salonu jest drewniany kubik, który architekci usytuowali w centralnej części pomieszczenia. W ten sposób miejsce do pracy zostało ukryte i odizolowane od reszty salonu. Bryła z jednej strony pełni funkcję szafy, natomiast od strony korytarza skrywa ona wnękę służącą jako siedzisko, które może zostać wykorzystane w zależności od potrzeb mieszkańców. Charakterystycznymi elementami architektury wnętrza są stonowane kolory oraz klasyczne drewno. Ściany strefy dziennej zostały pokryte bielą przełamaną kolorem dębowych paneli. Przestrzeń holu, korytarza oraz kuchni i jadalni została wydzielona za pomocą kamiennego pasa podłogi. W większości wnętrz warszawskiego mieszkania przeważa klasyczne oświetlenie. Dla złamania tej konwencji architekci zaprojektowali sufitową lampę zlokalizowaną z strefie dziennej. Umieszczenie jej na obrotowym ramieniu pozwala na dowolne manipulowanie oświetleniem.

Zachowana symetria we wnętrzach

W charakterystyczny sposób zostały zaprojektowane także łazienki w mieszkaniu. Niewielkie pomieszczenie z charakterystyczną białą armaturą o geometrycznych kształtach to łazienka dla gości. Drewniana podłoga wyłożona w tym pomieszczeniu sprawia wrażenie kolejnej części strefy dziennej. Podstawowym elementem pomieszczenia kąpielowego jest ściana wyłożona białą, drobną mozaiką, a także zwracająca uwagę czarna lampa. Natomiast łazienka dla domowników utrzymana jest z minimalistycznym stylu. Kamienna podłoga w kolorze białym kontrastuje z drewnianą umywalką. Część kąpielowa została ujęta w charakterystyczną ramę z czarnego marmuru. W sypialni, podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach na plan pierwszy wysuwa się ład i symetria. Centralnym punktem wnętrz jest umiejscowione na wprost wejścia łóżko obite szarą tapicerką i z wezgłowiem sięgającym do sufitu. W celu zachowania symetrii po obu stronach łóżka, naprzeciwko pozostawionego komina zaprojektowano funkcjonalny mebel o identycznym kształcie. W ten sposób uzyskano tradycyjną szafkę, która w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca do spania pełni funkcje nocnej półki.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: Rafał Kłos
Data publikacji: 11.12.2013 15:41

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.