archirama.pl

Architektura wnętrz i meble: stołki barowe

Stołek barowy Mannequin Bar II to mebel, który pasuje do loftu, wnętrza urządzonego w stylu industrialnym, ale znajdzie też miejsce w typowym małym mieszkaniu

Architektura wnętrz kuchni Mannequin Bar II

Współczesna kuchnia to reprezentacyjne wnętrze, przestrzeń spotkań. Na podłodze - "dywan" z kolorowych płytek. Do tej architektury wnętrz pasuje współczesna bryła krzesła Mannequin Bar II

Fot: IKER

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Małe mieszkanie; jakie meble wybrać?

Jednym z pomysłów na powiększenie małego mieszkania jest połączenie pokoju, reprezentacyjnej strefy dziennej z częścią kuchenną. Takie wnętrza sprawiają wrażenie większych i lepiej doświetlonych, są więc często spotykane we współczesnej architekturze – zwłaszcza, że w wielu rodzinach kuchnia nie odgrywa już tak ważnej roli, jak kilkadziesiąt lat temu.
We wnętrzach sprzed kilku lat częstym zabiegiem w architekturze wnętrz jest optyczne wyróżnienie części kuchennej, np. odmienną podłogą. To zabieg uzasadniony także względami praktycznymi, w kuchni zawsze potrzebna jest podłoga odporna na drobne wypadki – rozlane wino albo sos, upuszczoną patelnię.

Obecnie projektanci odchodzą jednak od tego zróżnicowania, jeszcze mocniej łącząc obie części. Jeśli granica jest zarysowana, to zazwyczaj dyskretnie – rzędem lamp na suficie, drobnymi dodatkami.

Za kuchenną wyspą

Często umowną granicę wyznacza specjalny mebel, bar albo wyspa kuchenna. Taka bryła z jednej strony ułatwia przygotowanie posiłków, z drugiej może zastępować stół – w małym mieszkaniu lepiej zrezygnować z dodatkowych mebli. Moda na kuchenne wyspy wprowadziła do kuchennej architektury wnętrz stołki barowe.
Jednym z takich mebli jest Mannequin Bar II firmy IKER. Projektanci postawili sobie za cel przygotowanie mebla nie tylko pasującego do współczesnej kuchni, ale przede wszystkim wygodnego. To ambitne założenia, bo zazwyczaj stołki barowe nie nadają się do celebrowania posiłków, trudno na nich dłużej siedzieć.
Stołek barowy Mannequin Bar II zaprojektowany został przez designerów ze studia projektowego WertelOberfell dla marki IKER. Metalowe nogi, dzięki oryginalnemu wygięciu dodają lekkości całej bryle. Wsporniki na nogi umieszczone zostały na trzech różnych poziomach, aby stołek był wygodny także dla dzieci i osób niższego wzrostu.  
Siedzisko z łagodnie wygiętej ku górze sklejki pokryte zostało pikowaną we wzór trójkątów tkaniną. Mebel jest dostępny w 11 kolorach, tkanina o gramaturze 720gr/m2 i ścieralność >150.000 cykli powinna wiele znieść. Pikowane wykończenie jest zabezpieczone przed przypadkowym zabrudzeniem dzięki technologii Aqua Clean Technology. Większość zabrudzeń można usunąć używając wody i szmatki.

Wymiary stołka barowego Mannequin Bar II: wys. 780 mm, śr. siedziska 412 mm. Cena mebla to ok. 648 zł.

Jeśli chcesz kupić krzesło barowe Mannequin Bar II możesz otrzymać specjalny rabat dla czytelników Archirama.pl. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej http://ikershop.com/lp/stolek-barowy-hoker/

Więcej informacji Mannequin Bar II; stolik Zig Zag.ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Autor: KZ
Zdjęcia: IKER
Data publikacji: 14.04.2015 15:45

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.