archirama.pl

Architektura wnętrz: kominek na stole

Projektanci z pracowni mode:lina architekci pokazali kolejna realizację. W kawiarni Cafeina wszystko toczy się w kręgu (domowego?) ogniska

Architektura wnętrz z kominkiem w roli głównej

Architektura wnętrz kawiarni Cafeina, mode:lina architekci

Fot: Mode:lina - materiały prasowe

To atawizm, ale nie ma powodu do wstydu. Przyjemność z siedzenia przy ognisku czerpią niemal wszyscy. Namiastką ogniska jest kominek, często zastępowany z kolei biokominkami – ersatzem żywego ognia. Przeciętny mieszkaniec miasta na trzaskające polana może sobie popatrzeć co najwyżej na wakacjach.  Projektanci z pracowni mode:lina spróbowali kawiarnię Cafeina w domowe wnętrze.

Zadanie dość trudne, kawiarnia znajduje się w galerii handlowej Mallwowa, nie w cichej kamienniczce. Architekci zbudowali więc wirtualny dom pozbawiony ścian. W centrum domu umieścili stół, a na jego środku biokominek. Całość umieścili pod płaszczyzną dwuspadowego „dachu”, odpowiednio uformowanego sufitu podwieszanego. Sielsko-domowe skojarzenia projektanci przełamali oszczędną formą, bez niepotrzebnych gadżetów w rodzaju makatek i garnków.

Moda na wspólny stół w kawiarni czy restauracji zaczęła się w Polsce kilka lat temu. Można ją łączyć z rosnącym zainteresowaniem ruchami miejskimi i próba przełamania miejskiej anonimowości. W niektórych miejscach pomysł się sprawdził, w innych nie – wspólne śniadanie ze przypadkowo poznanymi, sympatycznymi ludźmi brzmi dobrze, ale już randka w większym gronie niekoniecznie. Projektanci z pracowni mode:lina umieścili więc w kawiarni także kilka mniejszych, nieco odizolowanych stolików. Stoją pod ścianami, poza dywanem ułożonym z kafelków.  

Fotografie: Marcin Ratajczak (pfmarcinratajczak.fott.pl)

Autor: KZ
Zdjęcia: Mode:lina - materiały prasowe, Marcin Ratajczak, materiały prasowe mode: lina architekci
Data publikacji: 11.06.2015 17:06

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.