archirama.pl

Architektura wnętrz. Loft w Madrycie – pomysł na aranżację wnętrza. Zobacz zdjęcia przed i po remoncie mieszkania!

Lofty to dzisiaj coraz bardziej popularne typy mieszkań. Dlatego prezentujemy wam kolejną możliwość aranżacji wnętrza loftu. Zobaczcie jakie rozwiązania warto stosować aby loft był nowoczesny i funkcjonalny. Mamy dużo zdjęć wnętrza! Podoba wam się taka aranżacja?

Wnętrze loftu w Madrycie po remoncie zmieniło się nie do poznania

Wnętrze loftu w Madrycie po remoncie zmieniło się nie do poznania

Fot: Yen Chen

Prezentujemy wam kolejną aranżacje wnętrza. Tym razem za przykład posłuży zmodernizowany loft w Madrycie. Projekt wnętrza to pomysł biura projektowego Beriot, Bernardini arquitectos. Projekt wnętrza wykorzystał przede wszystkim atut wysokości mieszkania, a także dużą powierzchnie, co pozwoliło na funkcjonalne i przemyślane rozplanowanie pomieszczeń.

Aranżacja wnętrza. Loft w Madrycie

Architekci postanowili wykorzystać wysokość loftu, która pozwoliła na zaprojektowanie kolejnego poziomu mieszkania. Na powierzchni 125 m2 zaprojektowano otwarte przestrzenie, które zarazem są widocznie podzielone. Salon oraz jadalnia to otwarta przestrzeń, przez co pomieszczenia zyskują na powierzchni. Drugą cześć loftu na poziomie zero kryje nowoczesna kuchnia, strefa wejściowa, oraz komunikacja. Nad tymi pomieszczeniami zaaranżowano strefę prywatną: sypialnię, komunikacją oraz niewielką siłownię. Industrialnego charakteru wnętrza nadaję odrestaurowana czerwona cegła oraz odłożony drewnem sufit połączony z metalową konstrukcją. Niewielki metalowy kominek, który zamontowano w salonie, również nawiązuje do fabrycznego stylu wnętrza loftu.

>> Zobacz TOP 10 najlepszych aranżacji wnętrz małych mieszkań!

Loft to także odważne kolory wnętrza

Warto pamiętać, że wnętrze loftu powinno zachować industrialny charakter. W tym przypadku przy suficie widać metalową konstrukcję oraz instalacje. Wnętrze utrzymane jest w nowoczesnym stylu, który kolorami idealnie pasuje do ścian z czerwonej cegły. Ścianę przy kuchni pomalowano na kolor zbliżony do koloru cegły, wiele elementów pozostawiono w bieli. Dodatkowo odremontowana drewniana podłoga idealnie komponuje się z drewnianą podbitką na suficie. Mieszkanie jest bardzo dobrze doświetlone światłem naturalnym. Warto podczas aranżacji wnętrza mieszkań typu loft zachować jak najwięcej elementów industrialnych oraz zachować jak najwięcej światła naturalnego. Loft w Madrycie został wyremontowany zgodnie z zasadami funkcjonalności i ergonomii. Dodatkowo postawiono na nowoczesną stylizację z elementami stylu fabrycznego. Podoba wam się ta aranżacja wnętrza?

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Yen Chen, Beriot, Bernardini arquitectos
Data publikacji: 16.07.2013 12:18

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.