archirama.pl

Architektura wnętrz: najlepsze rzymskie hotele. Przewodnik po Rzymie

Co zobaczyć w Rzymie? Gdzie spać? W przewodniku po Rzymie przedstawiamy najlepsze hotele w Rzymie – te, które wyróżnia bryła, architektura wnętrz czy luksusowe warunki...

Plac Campi di' Fiori w Rzymie

Plac Campi di' Fiori w Rzymie

Fot: Brian Myrabella / Wikimedia Commons

Rzym przyciąga rzesze przyjezdnych, turystów i pielgrzymów. Miasto utrzymuje się z turystyki i pielgrzymek od wielu wieków, już w średniowieczu spisywano pierwsze przewodniki po Wiecznym Mieście (oczywiście po łacinie). Nic dziwnego, że w Rzymie nie brakuje hoteli i miejsc noclegowych o bardzo różnym standardzie. Które z nich najbardziej zasługują na uwagę? W mini przewodniku po Rzymie wybraliśmy tylko kilka...

Najlepsze bryły, architektura wnętrz, widoki?

Przewodnik po Rzymie, który choćby skrótowo opisywałby wszystkie miejsca noclegowe w Wiecznym Mieście, byłby opasłą i mocno nieporęczną księgą. Przed podjęciem decyzji warto dobrze poszukać – rozpiętość cen jest równie imponująca, jak elewacje budynków. Na szczycie tej cenowej hierarchii mieszczą się pompatyczne, wypełnione antykami hotele, począwszy od Westin Excelsior, w którym noc w  apartamencie Villa La Cupola Suite kosztuje 30 000 dolarów. Podobnych adresów jest znacznie więcej Hotel Hassler czy Empire Palace Hotel. W Hotelu de Russie zatrzymywał się Picasso, Niżyński i bawiąca w Rzymie śmietanka towarzyska całego świata.
Znacznie taniej (ok. 100 euro) zanocować można w B&B Casa Banzo, tuż przy Campo dei Fiori. Dobry punkt, ale główną zaletą miejsca jest sam budynek, wzniesiony w XVI wieku i ozdobiony freskami o muzealnej wartości. Więcej – w galerii poniżej.

Zdjęcia: Brian Myrabella / Wikimedia Commons
Data publikacji: 10.04.2014 13:47

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.