archirama.pl

Architektura wnętrz po chińsku

Penthouse o powierzchni 660 metrów w Chengdu projektanci z Percept Design urządzili tak, by podkreślić wrażenie luksusu  

Architektura wnętrz penthouse w Syczuanie

Jedno z pomieszczeń British Ville Penthouse w syczuańskim drapaczu chmur

Fot: Percept Design, materiały A'Design Competition

Chińczycy coraz bardziej się bogacą, a liczba milionerów w Kraju Środka przekroczyła już milion osób. To z kolei oznacza wielki zbyt na towary luksusowe. Zwłaszcza, że chińscy biznesmeni najwyrażneij dalecy są od minimalizmu czy fałszywej skromności. Przeciwnie, wielu z nich lubi eksponować swoją zamożność. Samochód, drogi zegarek czy inne gadżety są z pewnością mile widziane, ale wrażenie można zrobić luksusowym apartamentem.

Właśnie taki pokazowo-luksusowy charakter ma British Ville Penthouse w Chengdu, w prowincji Syczuan. Projekt przygotowawało biuro Percept Design (Perceptron Design Group). Trzypoziomowy apartament o nieco pretensjonalnej nazwie mieści wszystko, czym mógłby chcieć się pochwalić właściciel. Na powierzchni 660 m kw zmieściły się między innymi siłownia, biblioteczka, pokój do sączenia czerwonego wina, bar oraz basen. Główny salon to wysokie pomieszczenie, łączące wszystkie kondygnacje.

Także inne pomieszczenia trudno uznać za niskie, zwłaszcza, że sufity wyłożone zostały lustrzanymi taflami, podwyższającymi optycznie wnętrze.  Mocno obrobione fotografie udostępnione przez projektantow pokazują wnętrze pełne lśniących materiałów: szkła, patynowanego metalu, gładkich skór. Połyskliwe materie utrzymane są w srebrzysto-brązowej palecie. Śmiało zderzone zostały najróżbniejsze tekstury i faktury, międzi innymi tygrysie pasy, nieregularne przecierki, organiczne plamy. Do tego rysunek słojów drewna i rozmaite powierzchnie metalowych dodatków. Przy wejściu znajduje się recepcja, na najniższym poziomie ulokowano także część przeznaczoną na potrzeby gości i służącą do organizacji przyjęć. Prywatna przestrzeń usytuowana jest wyżej.   

Apartament został nagrodzony w poprzedniej edycji konkursu A'Design Competition.  

Autor: KZ
Zdjęcia: Percept Design, materiały A'Design Competition
Data publikacji: 5.02.2016 13:22

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.