archirama.pl

Architektura wnętrz. Przemek KACZKOWSKI opowie o skandynawskim stylu aranżacji wnętrza

Zapraszamy na spotkanie z Przemkiem Kaczkowskim, który opowie o aranżacji wnętrza domu szeregowego w stylu skandynawskim. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 22 listopada w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL".

Architektura wnętrz

Dom szeregowy - aranżacja kuchni

Fot: materiały prasowe

Projektując wnętrza w szeregowym budynku pod Warszawą Przemek Kaczkowski z biura 100% postawił styl skandynawski - jasne i ciepłe przestrzenie pozbawione nadmiaru przedmiotów przytłaczających i ograniczających mieszkańców. Ważnym założeniem projektu aranżacji wnętrz było przystosowanie jej do obecności dwójki małych dzieci.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Styl skandynawski, w jakim utrzymany jest budynek, został przeniesiony do środka trzypoziomowego segmentu wychodzącego na niewielki ogród. W prostych, minimalistycznie urządzonych wnętrzach dominuje jeden rodzaj drewna (bambus) i biel ożywiona akcentami różnych kolorów.

Głównym pomieszczeniem na parterze jest przestrzeń wspólna, którą tworzy kuchnia, jadalnia i salon. Serce domu stanowią umieszczone w centrum przestrzeni wspólnej duży stół z bambusowego drewna oraz sąsiadujący z nim kominek. Z salonu można wyjść bezpośrednio do ogrodu, gdzie jego kontynuację stanowi drewniany taras.  

Bambusowe schody do pracowni

Cała pierwsza kondygnacja domu należy do dzieci – tam mają swoją własną sypialnię i pokój do zabawy.  Na ostatni poziom prowadzą stalowe schody z bambusowymi stopniami. Duże biurko, biblioteka i rozkładana sofa pozwalają wykorzystywać tę przestrzeń na wiele różnych sposobów: jako miejsce pracy, relaksu albo pokój dla gości.

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie "Polskie Wnętrze XXL" organizowanym przez wortal Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji można znaleźć na wortalu www.sztuka-wnetrza.pl

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 19.11.2012 13:34

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.