archirama.pl

Architektura wnętrz – Relaks – kawiarnia, serwis i sklep rowerowym z portfolio warszawskich pracowni

Architektura wnętrz warszawskiej kawiarni  Relaks to wyrazista przestrzeń uzyskana przy niewielkim budżecie. Realizacja wnętrza z portfolio dwóch stołecznych pracowni łączy w sobie kawiarnię, sklep i serwis rowerowy. 

Architektura wnętrz – Relaks – kawiarnia, serwis i sklep rowerowym z portfolio dwóch pracowni.
Fot: Mikołaj Molenda, Jacek Majewski, Karol Grygoruk

Architektura wnętrz lokalu przy ul. Puławskiej na stołecznym Mokotowie to wspólna realizacja w portfolio dwóch warszawskich pracowni MOKO ARCHITECTS prowadzonych przez Martę Frejdę i Michała Gratkowskiego oraz SUPER SUPER, której właścicielami są Hanna Kokczyńska i Jacek Majewski. Inwestorom wnętrza o powierzchni 103 mkw zależało na stworzeniu miejsca spotkań dla lokalnej społeczności, a także przystanku dla rowerzystów z całego miasta. W zastanej przestrzeni działał wcześniej sklep z ubrankami dla dzieci. Projektanci postanowili odświeżyć niektóre stare elementy architektury wnętrz takie jak drewniane panele na ścianach czy lastrikowe płytki na posadzce. Ściany natopiast pomalowano na biało, dodająno także sufit z ustrojem akustycznym.

Portfolio warszawskich projektantów – charakterystyczne rozwiązania we wnętrzu kawiarni

Architektura wnętrza kawiarni Relaks otrzymała także nowe elementy. Najciekawszym z nich jest nietypowa podłoga wykonana z dopasowanych do siebie elementów różnych rodzajów płyt, takich jak sklejki: liściasta, iglasta, antypoślizgowa szalunkowa, wiórowa płyta mfp, czy płyty z mdfu lakierowanego. Zestawiając ze sobą różnobarwne płyty projektanci uzyskali we wnętrzu posadzkę z graficznym wzorem, który stał się bardzo charakterystycznym elementem architektury wnętrza. Dodatkowo to rozwiązanie okazało się tanie (takie płyty bez problemu można kupić w hurtowni z materiałami stolarskimi). Układanka na podłodze płynnie przechodzi na lady baru i serwisu rowerowego, a także ławy do siedzenia przy witrynie. Grafika z zestawionych ze sobą płyt tworzy nowoczesny i ciepły klimat wnętrza, dodatkowo rozmieszczone w tej przestrzeni przypadkowe meble (stoliki i krzesła) nie zmieniają jego odbioru.

Architektura wnętrz – trzy strefy

Architektura wnętrza z portfolio warszawskich projektantów podzielona została na trzy strefy: kawiarnię z barem, przestrzeń otwartą - wspólną z toaletą, oraz warsztat-serwis rowerowy z ladą. Dwie ściany w architekturze wnętrza kawiarni pomalowano na czarno farbą. Dzięki temu menu kawiarni wypisane jest kreda na ścianie. Nad barem zawisły białe kule lamp, dające klimatyczne, przytulne światło. Przestrzeń otwarta w której znajduje się dużo miejsc do siedzenia, przewidziana jest dodatkowo na wernisaże. Oświetlenie tej strefy to proste pasy świetlówek o różnorodnym natężeniu światła. Przestrzeń serwisu rowerowego została zaprojektowana w taki sposób by z łatwością można bo było przekształcić w sklep rowerowy.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Mikołaj Molenda, Jacek Majewski, Karol Grygoruk
Data publikacji: 6.02.2013 17:15

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.