archirama.pl

Architektura wnętrz restauracji w Rumunii – wyrafinowany eklektyzm z pomysłem

Wnętrza restauracji The Smart Pub to nietypowe połączenie współczesnego eklektyzmu ze stylem industrialnym. Hasłem- inspiracją, które przyświecało przy projektowaniu wnętrz był „kontrast”. Piękne widoki i lokalizacja lokalu, nad jeziorem Preajba w rumuńskim mieście Krajowa, zasługiwały na projekt eleganckiej i stylowej architektury wnętrz

Eklektyczna architektura wnętrz restauracji The Smart Pub w mieście Krajowa w Rumunii  autor: YELLOWOFFICE

Eklektyczna architektura wnętrz restauracji The Smart Pub w mieście Krajowa w Rumunii

autor: YELLOWOFFICE

Eklektyzm we wnętrzach: styl industrialny, beton architektoniczny i freski Michała Anioła

Projekt The Smart Pub powstał w rumuńskiej pracowni architektonicznej YELLOWOFFICE. Zadaniem projektowym było stworzenie wysokiej jakości restauracji z ofertą pysznych specjałów, oraz jednocześnie przestrzeni do urządzania różnego rodzaju uroczystości.

Budynek składa się z dwóch kondygnacji - każda z osobnym barem. Hasło kontrast, na którym architekci oparli swój projekt dotyczyło nie tylko eklektyzmu kontrastujących ze sobą stylów, ale również zróżnicowanych materiałów i tekstur odpowiednio ze sobą zestawionych. Ciepłe drewno czy cegła we wnętrzu skonfrontowane zostały z chłodnym betonem architektonicznym i metalem. Nieskomplikowana, surowa tekstura naturalnych desek koresponduje natomiast z wzorzystymi płytkami, które pokrywają podłogę nad atrium.

„Wymieszane” zostały także elementy wystroju – industrialne lampy nad barem zawieszone są tuż obok barokowych ram wypełnionych lustrami i grafiką zainspirowaną freskiem z kaplicy sykstyńskiej pt. Stworzenie Adama autorstwa Michała Anioła. Obecność baru w tym miejscu podkreślona jest również oświetleniem zawieszonym na masywie z betonu architektonicznego, podczas gdy inne części sufitu wypełniają np. rzędy desek.

W restauracji pojawiają się również elementy stricte współczesne, np. szklane drzwi z nadrukiem. Elegancji i nastrojowości dodaje czerń ścian oraz ogromny ażurowy żyrandol. Dwumetrowa lampa sięga dwóch pięter i jest zawieszona nad atrium w centrum restauracji. Całą powierzchnię lokalu wypełniają stoliki z drewnianymi blatami na białych profilowanych nóżkach oraz kalsyczne krzesła Thoneta. W toalecie pojawia się interesująca kompozycja z okrągłych luster na tle modnych białych płytek – również w stylu industrialnym.

Mimo, że we wnętrzach dzieje się dużo nie jest to rodzaj nieapetycznego miksu stylów, który wynika z braku poczucia estetyki. Te przestrzenie to zgodny z trendami, wyrafinowany eklektyzm. Taki styl architektury wnętrz nie jest zagrożony szybkim przeminięciem.

Milena Glinojecka

Data publikacji: 10.10.2014 11:29

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.