archirama.pl

Architektura wnętrz – ściany do dotykania

Miękkie, kolorowe panele ścienne 3D poprawiają akustykę pomieszczenia i mogą stać się elementem dekorującym wnętrze

Panele akustyczne Fluffo. Architektura wnętrz i cisza

Panele akustyczne Fluffo

Fot: Fluffo, materiały prasowe

Polska marka Fluffo wprowadziła na rynek nie mal 20 wzorów paneli ściennych z miękkiej pianki poliuretanowej pokrytej warstwą aksamitnego w dotyku materiału również określanego jako Fluffo. Ta wierzchnia  warstwa ma być elektrostatyczna, a więc odporna na kurz.
 Panele służą do poprawienia akustyki, a dokładniej do wygłuszenia pomieszczeń. Ich naturalnym środowiskiem będą więc przestrzenie zatłoczone i głośne, biura, zwłaszcza w układzie open space, sale konferencyjne, sklepy, może też mieszkania rodzin z małymi dziećmi. Współczynnik pochłaniania dźwięku wynosi 0.85 (według normy PN-EN ISO 11654: 1999); współczynnik 1 oznacza, że dźwięk został w całości pochłonięty, natomiast 0, że nastąpiło całkowite odbicie dźwięku.

Panele dostępne są w ok. 50 wersjach kolorystycznych. W ofercie producenta znalazły się panele kwadratowe, zbliżone kształtem do liścia, trójkątne, owalne i inne. Są też sześciokątne płytki przypominające tradycyjną trylinkę. Powierzchnia jest załamana – w akustyce linie proste często sprawiają problemy – w rezultacie powierzchnia ściany zyskuje nową fakturę. 
Ze względu na zbliżone wymiary panele z różnych serii w wielu przypadkach można ze sobą łączyć. Pianka nie jest ciężka, więc panele można bez specjalnych umiejętności po prostu przykleić do ściany.

A może coś z naturalnych materiałów? Korek na ścianie >>

Dlaczego trzeba wyrzucić ekspresy z restauracji? Julian Treasure o akustyce >>


Więcej informacji
Fluffo, Fabryka Miękkich Ścian
fluffo.pl

Autor: KZ
Zdjęcia: Fluffo, materiały prasowe
Data publikacji: 21.12.2015 12:55

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.