Architektura wnętrz. Historia miejsca, w którym powstaje kompleks apartamentowy Angel Wawel sięga XVI wieku. Wtedy to bryła u podnóża Wawelu stała się siedzibą sióstr koletek. Po likwidacji klasztoru i przejęciu działki przez Towarzystwo Dobroczynnosci dawny ogród klasztorny został zabudowany budynkami użyteczności publicznej. W 1882 roku u zbiegu ulic Koletek i Sukienniczej wybudowany został budynek w stylu eklektycznym, spełniający funkcję domu starców. W jego narożnym wykuszu, na poziomie I i II piętra usytuowana została kaplica. Teraz budynek z kaplicą przejdzie gruntowną renowację i stanie się czterokondygnacyjnym, luksusowym penthousem. Projekt architektury wnętrza Apartamentu Królewskiego, zwanego Royal Apartament powstał w paryskiej pracowni Gottesman – Szmelcman.
Czytaj więcej o kompleksie Angel Wawel w Krakowie
Wnętrza Royal Apartament
Architektura wnętrz. W 2003 roku obiekt wraz z działką został kupiony przez Angel Poland Group i obecnie powstają w nim apartamenty Angel Wawel wraz z luksusowym penthousem- Apartamentem Królewskim. Royal Apartament powstaje w XIX-wiecznym skrzydle dobudowanym do zabytkowego klasztoru z XVI wieku, zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ulic Koletek i Sukienniczej. Po zakończeniu wszystkich prac związanych z renowacją, Royal Apartament będzie największym penthousem w Polsce. Całkowita powierzchnia użytkowa wynosić będzie 700 mkw.
Architektura wnętrz. Royal Apartament czyli mieszkanie z innej epoki
Ściany i sufit Royal Apartament zdobią malowidła ścienne, wykonane przez artystę międzywojennego Jana Bukowskiego, który jest autorem m.in. części polichromii w kościele Mariackim w Krakowie. W apartamencie zachowały się także okna witrażowe, z których roztacza się widok na Wawel. Elementy tj.drewniane sklepienie, drzwi, polichromie, witraże i drewniana galeria, zostaną gruntownie odrestaurowane. Wszystkie prace renowacyjne wykonane zostaną przy ścisłej współpracy z konserwatorami zabytków i dzieł sztuki.
Apartament Królewski we wnętrzach dawnej kaplicy
Apartament Królewski Angel Wawel składać się będzie z czterech kondygnacji. Wszystkie piętra apartamentu skomunikowane zostaną prywatną winą i klatką schodową. Na parterze zlokalizowano hol wejściowy, strefę dla służby z osobnym wejściem, dwie sypialnie oraz strefę rekreacji i SPA z sauną, jacuzzi, strefą fitness i kinem domowym, a także indywidualnie zaprojektowany taras od strony południowej. Na poziomie pierwszym znajdą się trzy sypialnie z łazienkami oraz biblioteka. Na kolejnym piętrze (w miejscu dawnej kaplicy) inwestor zaplanował strefę dzienną – salon i jadalnię połączoną z kuchnią. Najwyższy poziom Królewskiego Apartamentu zajmie gabinet z wyjściem na zabytkową galerię znajdującą się nad przestrzenią dawnej kaplicy. Mieszkańcy apartamentu posiadać będą także osobne, zamknięte miejsce parkingowe w garażu podziemnym.
Wnętrza dla milionerów projektu pracowni Gottesman – Szmelcman
Projekt architektury wnętrza Apartamentu Królewskiego powstał w pracowni Gottesman – Szmelcman. Koncepcja paryskiego studia to jedynie propozycja dla przyszłych nabywców, którzy wnętrza apartamentu mogą zaaranżować zupełnie inaczej. Aby zapewnić przyszłym mieszkańcom pełną swobodę w wyborze elementów wyposażenia, Królewski Apartament nie zostanie wykończony „pod klucz”. Cena wyjściowa Apartamentu Królewskiego wynosi 20 mln. zl.
