archirama.pl

Architektura wnętrz: ważny korytarz

Korytarz w małym mieszkaniu i w apartamencie jest równie ważny; to on odpowiada za pierwsze wrażenie. O architekturze wnętrz i aranżacji strefy wejściowej mówi Anna Poprawska

Architektura wnetrz w bieli - jasne kolory dobrze sprawdzają się w korytarzach

Białe ściany, płaszczyzna surowej cegły - trochę w stylu industrialnego loftu - do tego trochę kolorowych detali. Jasny przedpokój

Fot: Natus Design /homebook.pl

Pierwsze wrażenie często bywa decydujące, przekonuje Anna Poprawska, dekoratorka wnętrz portalu Homebook.pl. Zanim goście wejdą do reprezentacyjnej części domu, przechodzą przez przedpokój czy korytarz – te przestrzenie także warto zaaranżować starannie.

Architektura wnętrz w małym mieszkaniu

Efektowny, dobrze oświetlony przedpokój łatwiej można zobaczyć w pismach wnętrzarskich, niż w rzeczywistości. W typowym polskim mieszkaniu korytarz jest często dość ciemny, wąski i nieco ciasny. Standardowo takie pomieszczenia powiększa się, malując ściany na jasne kolory i dobierając odpowiednie oświetlenie. Anna Poprawska poleca także zawieszenie dużego lustra. W zależności od wybranego stylu aranżacji, może być ono oprawione w tradycyjną, ozdobną ramę, ale także zajmować swoją powierzchnią nawet całą ścianę, nawiązując do modernistycznej architektury.

W korytarzu  powinno się na pewno znaleźć miejsce na odzież i obuwie. Wrażenie chaosu w przedpokoju często wynika ze zbyt dużej liczby mebli i drobiazgów. Buty i ubrania dobrze jest przechowywać w szafach, wygodne są też wychylane szafki na buty i zabudowane wnęki.
 
W przedpokoju znajduje się często siedzisko, ułatwiające wkładanie butów. Praktycznym rozwiązaniem jest skrzynia, na której można usiąść, a wewnątrz przechowywać rzadziej używane obuwie. Najlepiej, gdy bryła skrzyni czy szafki nie jest zbyt skomplikowana. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzają się meble o prostych kształtach.
W przedpokoju można także ustawić biblioteczkę czy urządzić miniaturową galerię, pamiętając o zachowaniu umiaru.

Autor: KZ
Zdjęcia: Natus Design /homebook.pl, Soma Architekci/ Homebook.pl, HOLA Design \ Homebook.pl, Pracownia_Projektowa Dragon Art Anna Maria Sokołowska / homebook.pl
Data publikacji: 10.02.2015 15:40

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.