archirama.pl

Architektura wnętrz we Florencji. Styl klasyczny mebli włoskich w połączeniu ze współczesnym designem

Kompozycje przestrzenne apartamentów włoskich różnią się od polskich trendów w architekturze wnętrz, która zmierza w stronę stylu skandynawskiego. Zdaniem wielu Włochów domy muszą kojarzyć się z klasyką. Styl klasyczny we wnętrzach nie jest jednak równoznaczny z tworzeniem rzeczy niezgodnych z trendami polskimi czy światowymi. Doskonałym przykładem połączenia stylów jest projekt z pracowni Filippo Carandini STUDIO

Filippo Carandini STUDIO - projekt wnętrza we Florencji

Filippo Carandini STUDIO - projekt wnętrza we Florencji

Fot: http://filippocarandini.com/

Współczesne trendy + styl klasyczny we wnętrzach

Pracownia architektoniczna Filippo Carandini STUDIO wraz z projektantami mebli włoskich z EPÒNIMO podjęła się renowacji 263 mkw wnętrza w jednym z apartamentów we Florencji. Mieszkanie znajduje się na parterze budynku , który usytuowany jest na wzgórzach wokół miasta. Mimo przewagi stylu klasycznego we wnętrzach tego apartamentu, znajdziemy także elementy zaczerpnięte ze światowych trendów projektowania współczessnej architektury wnętrz.

Powierzchnia domu została podzielona ściankami w taki sposób, by stworzyć ciekawe ujęcia widokowe na pomieszczenia w dalszej perspektywie, a także by zapewnić maksymalną ingerencję światła dziennego do pomieszczeń. Efektem jest powstanie dużej przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnych funkcji poszczególnych pokoi. Jasne ściany i podłogi kontrastują z dużą, ciemną ramą drzwi z żelaza oraz z ciemnymi meblami włoskimi, zaprojektowanymi przez Eponimo.

Parkiet z drewna klonowego ułożony w jodełkę, a także białe ściany i zasłony powiększają optycznie przestrzeń i dodatkowo rozświetlają pomieszczenia. We wnętrzu istotne są, wspomniane wcześniej, motywy zaczerpnięte z współczesnego designu, które kontrastują z klasycznym wnętrzem apartametu. Są to np. podłoga w łazience wykonana z modnego betonu architektonicznego, czy też przezroczyste krzesła Ghost Side w jadalni, projektu znanego francuskiego designera Philipe Starka.

 

Milena Glinojecka


Zdjęcia: http://filippocarandini.com/
Data publikacji: 30.06.2014 13:00

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.