archirama.pl

Architektura wnętrz. Wnętrza domów w stylu nowoczesnym. Super zdjęcia domu w Poznaniu

Wnętrza domów w Polsce często mają zachowawczą aranżację. Mimo, że architektura wnętrz poznańskiego szeregowca wykorzystuje głównie surowe materiały, to przestrzeń jest przytulna i bardzo domowa. Zobaczcie styl nowoczesny wnętrz zaprojektowany przez architektów z pracowni mode:lina

Architektura wnętrz. Wnętrza domów w stylu nowoczesnym - super zdjęcia
Fot: Marcin Ratajczak

Wnętrza domów z surowym betonem na ścianach to trend, który bardzo powoli przebija się w polskiej architekturze wnętrz. Taki pomysł wykorzystali architekci z mode:liny. Styl nowoczesny z surowymi materiałami ocieplili naturalnymi elementami. Architektura wnętrza domu w Poznaniu jest nowoczesna i funkcjonalna: w galerii zdjęcia domu.

Styl nowoczesny: jak ocieplić betonowe wnętrza domów

Pierwszy raz architekci z pracowni mode:lina zobaczyli dom szeregowy w Poznaniu jeszcze w stanie surowym. Okazało się, że betonowe elementy konstrukcyjne będą idealną podstawą do wykonania projektu wnętrz i do dalszych architektonicznych eksperymentów. Architektura wnętrz to przestronny parter, który stał się wygodną dzienną przestrzenią. Był jednak jeden warunek: wnętrza domu muszą być przytulne, a surowość materiałów ocieplona ze względu na małe dziecko.

Architektura wnętrza szeregowca w Poznaniu

Opracowując projekt wnętrza domu architekci postanowili więc poszczególne funkcje parteru wydzielić za pomocą użytych materiałów na podłodze i suficie. I tak powstała funkcjonalna architektura wnętrz: w salonie na drewnianej posadzce pojawiły się bydlęce skóry, a komoda kojarzy się z meblem wykonanym z drewnianych skrzynek na owoce. Drewno w pokoju dziennym koresponduje z przesuwnymi drzwiami do łazienek z surowej płyty MDF, na którą nadrukowano imitującje starych desek. Kolejnym elementem, który w oryginalny sposób ociepla charakter wnętrza domu jest zawieszony nad stołem w jadalni żyrandol ze zwykłej gałęzi. Przestrzeń kuchni zaznaczono obniżając nieco sufit. Architektura wnętrz to także przytulna stylizacja sypialni dziecka, w której drewnianą podłogę w części pokryto grubym dywanem przypominającym trawnik. Białe ściany łazienki zaś ożywia czarny wzór nad wanną. „Przyrodniczy” motyw zyskała także garderoba, która od sypialni rodziców oddzielona jest ogromnym lustrem-drzwiami. Takie wnętrza domów są nowoczesne i wygodne.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Marcin Ratajczak
Data publikacji: 7.01.2013 13:59

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.