archirama.pl

Architektura wnętrz z drewnem w głównej roli. Dom Eklektyczny projektu Grupa Żoliborz

Architektura wnętrz Dom Eklektyczny zaprojektowany przez Grupy Żoliborz/SiT Grupy Projektowej to przykład umiejętnego łączenia stylów i różnych gatunków drewna.

Architektura wnętrz z drewnem w głównej roli. Dom Eklektyczny projektu Grupa Żoliborz

Salon w Domu Eklektycznym utrzymany jest w stonowanej kolorystyce ciepłych kolorów neutralnych. Podłoga to połączenie dwóch różnych gatunków drewna - akacji wędzonej i złocistego dębu. Podłużny pas jasnej, drewnianej podłogi powtórzony jest na suficie wykończonym takim samym gatunkiem drewna. 

Fot: materiały prasowe

Architektura wnętrza Domu Eklektycznego po mariaż stylów, materiałów wykończeniowych, faktur i przede wszystkim gatunków drewna. Projektanci z Grupy Żoliborz/SiT Grupy Projektowej stworzyli wnętrze, które czerpie zarówno z klasyki, jak i współczesności.

Kuchnia sercem Eklektycznego Domu

Sercem domu jest kuchnia. Architektura wnętrza tego pomieszczenia to miks skrajności: starego z nowym, jasnego z ciemnym czy miękkiego z twardym. Nowoczesną białą zabudowę kucheni ocieplają klasyczne frezowania frontów i przeszklenia górnych szafek. Na środku pomieszczenia znajduje się wyspa z akacji wędzonej przypominająca klasycystyczny barek z antykwariatu. Kontrastuje z nią znajdujący się bezpośrednio nad wyspą nowoczesny stalowy okap. Dzięki jasnej kolorystyce i dużej ilości światła dziennego (jedna ze ścian jest całkowicie przeszklona) w kuchni bardzo jasno i przestronnie. Kolejnym starym akcentem jest międzywojenny stół z krzesłami, kupione przez inwestorów na targu staroci.

Architektura wnętrz - salon w stonowanej kolorystyce

Salon w Domu Eklektycznym utrzymany jest w stonowanej kolorystyce ciepłych kolorów neutralnych. Podłoga to połączenie dwóch różnych gatunków drewna - akacji wędzonej i złocistego dębu. Podłużny pas jasnej, drewnianej podłogi powtórzony jest na suficie wykończonym takim samym gatunkiem drewna. Intencją projektantów było kolorystyczne oddzielenie salonu od kuchni z jadalnią, a także symboliczne nakreślenie holu w przestrzeni domu. W salonie architekci z Grupy Żoliborz/SiT Grupy Projektowej zastosowali różnego rodzaju materiały wykończeniowe. Nowoczesny kominek wykonany został z grafitowego bazaltu z grawerowanym motywem roślinnym. Jedna ze ścian to połączenie koniakowego drewna akacji wędzonej z mlecznym szkłem. Centralne miejsce w salonie zajmuje biały, skórzany narożnik oraz dekoracyjny puf. Również ściana ściana z telewizorem obłożona jest drewnem.

Łazienka bazuje na prostocie

Architektura wnętrza łazienki bazuje na prostocie. Ściana konstrukcyjna naturalnie oddziela strefę z wanną od otwartej przestrzeni z deszczownicą. Głównym elementem salonu kąpielowego jest wolnostojąca wanna ze stalową baterią wychodzącą bezpośrednio z posadzki. Jej tłem są bardzo duże płyty kamienne z bazaltu o matowym wykończeniu. Surowy charakter łazienki ocieplają wykonane w jasnego drewna tekowego podłoga i sufit przy wannie oraz postarzana szafka umywalkowa. Za całość prac związanych z drewnem w apartamencie odpowiedzialna była manufaktura Wirchomski

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 15.01.2014 15:35

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.