archirama.pl

Architektura wnętrz z sześcianów. Bryły Grid

Modułowa architektura wnętrz do kwadratu – czy każdy mebel można zbudować z sześciennych brył?

Modułowa architektura wnętrz, czyli system Grid

Lekkie, jasne meble z modułów Grid. Stolik i szafka przy ścianie zbudowane zostały na podtswie tych samych elementów. W razie potrzeby kubiki mogą zmienić funkcję i stać się elementami większego stołu, ławy albo regału

Fot: Inspiratique - materiały prasowe

Kilka tygodni temu pisaliśmy o ażurowej bryle „drugiego Pałacu Kultury” z warszawskiego Soho Factory. Instalacja została zmontowana w ciągu zaledwie kilku godzin. Jako materiału budowlanego użyto kubików Grid.
Sześciany zaprojektowane przez Petera J. Lassena zazwyczaj mają nieco inne zastosowanie. Ich autor jest głównym projektantem duńskich mebli Montana. System sześciennych brył pomyślany był jako rozwiązanie uniwersalne, możliwe do zastosowania w różnych okolicznościach. System Grid, który wszedł do produkcji w 2004 roku, to rozwiązanie wpisane w filozofię stylu skandynawskiego, proste i funkcjonalne.

Architektura wnętrz w stylu skandynawskim

Pojedynczy moduł to sześcienna bryła o wymiarach 40x40x40 cm.  Ażurowe kubiki  powstają z formowanego wtryskowo nylonu, dla wzmocnienia zbrojonego włóknem szklanym. Otwory montażowe umożliwiają połączenie dowolnej liczby elementów. Z sześcianów można  montować różnorodne przestrzenne układy. Białe i czarne kostki składają się na szkielet mebla. Elementami uzupełniającymi są zaś półki, blaty, boki, drzwiczki, szuflady i inne elementy.

Bryła dla majsterkowicza

Ponieważ każdy kubik ma te same wymiary, elementy można dowolnie dopasowywać do bryły mebla. Założeniem projektanta była uniwersalność projektu, meble Grid mogą znaleźć się w przedpokoju, kuchni, salonie czy sypialni. Konstrukcję można rozmontować, złożyć w innym miejscu, a przy okazji zmienić układ elementów albo podzielić większą bryłę na mniejsze, albo na odwrót.
Od kilku miesięcy produkt dostępny jest na rynku polskim dzięki firmie Inspiratique z Poznania.


Autor: KZ
Zdjęcia: Inspiratique - materiały prasowe
Data publikacji: 25.02.2015 12:35

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.