archirama.pl

Architektura wnętrz. Zobacz, jak możesz zmienić stare mieszkanie w nowoczesne! Prezentujemy kilka inspiracji aranżacji wnętrza!

Architektura wnętrz. Szukasz pomysłów na aranżacje wnętrza mieszkania? Zobacz, jak może wyglądać mieszkanie w zabytkowej kamienicy po metamorfozie! Podoba wam się taki pomysł na aranżację wnętrz?

Kuchnia i łazienka to jądro mieszkania, od którego rozchodzą się pozostałe funkcje. Przestrzenie są otwarte

Kuchnia i łazienka to jądro mieszkania, od którego rozchodzą się pozostałe funkcje. Przestrzenie są otwarte

Fot: Yen Chen / Promotora Gavir

W Madrycie odremontowano zabytkową kamienicę z 1775. Zmieniła się przede wszystkim architektura wnętrz budynku. Na łącznej powierzchni 2400 m2 zaaranżowano 16 mieszkań oraz 4 lokale usługowe na poziomie parteru. Architekci wnętrz z pracowni Beriot - Bernardini Arquitectos postanowili wykorzystać w mieszkaniach każdy metr kwadratowy. W mieszkaniach główną rolę pełnia niewielkie schody. Ich wielkość to minimum, jakiego wymagają hiszpańskie przepisy budowlane. Wysokość mieszkań w starych budynkach pozwala z reguły ukształtować niewielką antresolę, gdzie znajduje się strefa prywatna – sypialnia, garderoba.

Architektura wnętrz – otwarta przestrzeń

Głównym założeniem wdrożonym do projektu było stworzenie centrum mieszkań. Na centrum składają się funkcje techniczne, usługowe, w które architekci zaliczają łazienki i kuchnie. Od tego centrum rozchodzą się funkcje wypoczynku, takie jak jadalnia, czy salon. Wszystkie przestrzenie są otwarte, przez co powiększają mieszkania i pozwalają swobodnie poruszać się, mimo niewielkiego metrażu. Otwartość mieszkań pozwoliła zachować ciągłość funkcji.

>> Jak urządzić małe mieszkanie. Zobacz TOP 10 małych mieszkań!

W starych mieszkaniach warto pamiętać o zabytkowej konstrukcji. Architekci postanowili w niektórych mieszkaniach wydobyć ją na pierwszy plan. Odrestaurowane drewniane słupy i podciągi nadają wyjątkowego charakteru wnętrzu. W takich mieszkaniach często znajdują się podłogi, które warto zachować. Tak było w przypadku wnętrz w madryckiej kamienicy. Architektura wnętrz mieszkań została zaaranżowana w poszanowaniu historycznego ducha kamienicy, ale nie zapomniano o nowoczesnych dodatkach, które zmieniają wnętrze w przytulne i funkcjonalne.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Yen Chen / Promotora Gavir
Data publikacji: 22.08.2013 11:12

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.