archirama.pl

Architektura wnętrz – zobaczcie jak zaprojektować małe wnętrza. Zdjęcia prawdziwego mieszkania w Warszawie!

Małe wnętrza często są wyzwaniem dla architektów. Właściciele warszawskiego mieszkania chcieli by architektura wnętrza była minimalistyczna. Jak z nowoczesnym wnętrzem poradziło sobie Minimalstudio Architects

 Architektura wnętrz – zobaczcie jak zaprojektować małe wnętrza. Zdjęcia prawdziwego mieszkania w Warszawie!
Fot: Olek Pobikrowski

Małe wnętrze mieszkania w Warszawie – zadanie dla archtektów

Małe wnętrza mieszkania Greyone to przestrzeń o powierzchni 60 mkw, którą architekci z Minimalstudio Architects zaprojektowali dla pary młodych ludzi, zwolenników minimalizmu i prostoty w architekturze wnętrz. Oprócz nowoczesnego wnętrza właściciele chcieli aby mieszkanie było maksymalnie funkcjonalne.

Nowoczesne wnętrze – wyzwania przy projektowaniu małego wnętrza

Wyzwaniem dla architektów okazało się zaprojektowanie małego wnętrza w taki sposób, aby mieszkanie wydawało się przestronne. Takaą architekturę wnętrza udało się uzyskać poprzez  otwarte, przenikające się spójnymi pomieszczeniami.

Architektura wnętrza – najważniejsze miejsce w nowoczesnym wnętrzu

Najważniejszym miejscem w nowoczesnym wnętrzu jest otwarta kuchnia wraz z salonem, do której od wejścia prowadzi korytarz. Głównym zadaniem w architekturze wnętrza stonowanej kolorystyki było funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu mieszkanie. Architekci zrealizowali to zalecenie projektując nowoczesne wnętrze bez zbędnego wyposażenia. Charakter małego wnętrza podkreśla więc jednolita zabudowa w korytarzu, kontynuowana w kuchni i salonie.

Architekci  - nowoczesne wnętrze o spójnej architekturze wnętrza

Nowoczesne wnętrze mieszkania Greyone to minimalistyczne, spójnie urządzone małe wnętrze. Architekturę wnętrza cechuje minimalizm bieli i szarości. Architekci zdecydowali się przełamać tę monochromatyczność  elementami dekoracyjnymi takimi jak ściana - tablica do pisania, naklejki z grafiką na drzwiach do łazienki, wiszące obrazy i grafiki a także ciekawie zaprojektowane meble.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Olek Pobikrowski
Data publikacji: 25.01.2013 16:18

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.