archirama.pl

Architektura wnętrza i bryła siedziby Glas Italia. Zobaczcie nowoczesne wnętrze zaprojektowanie przez Piero Lissoni.

Architektura wnętrza i bryła włoskiej wytwórni szkła w nowoczesnej odsłonie według pomysłu włoskiego architekta Piero Lissoni.

Architektura wnętrza i bryła siedziby Glas Italia. Zobaczcie nowoczesne wnętrze zaprojektowanie przez Piero Lissoni.
Fot: www.laboratorio.pl

Marka Glas Italia słynąca z produkcji luksusowych szklanych mebli oraz dodatków zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych wnętrz zleca projekty najlepszym na świecie projektantom. Firma produkuje przedmioty autorstwa takich sław jak Alessandro Mendini, Ettore Sottsass, Nanda Vigo, Piero Lissoni czy Jean-Marie Massaud. Ostatnie lata istniejącej od 1970 roku marki Glas Italia upłynęły bardzo pracowicie. Marka rozwinęła produkcje i chcąc podążać za zmieniającymi się trendami w architekturze wnętrz postanowiła także całkowicie rewitalizować swoją główną siedzibę na północy Włoch. Projekt rewitalizacji bryły, mieszczącej się w Macherio, powierzono włoskiemu architektowi Piero Lissoni.

Nowoczesna bryła rewitalizowane według projektu Piero Lissoni

Architektura wnętrza i bryły autorstwa słynącego z minimalizmu Piero Lissoni, to przede wszystkim metal i duże szklane powierzchnie. Budynek fabryki ma powierzchnię 11 tys. mkw. W zewnętrz zamontowano czarną stalową ramę, którą wypełniono ogromnymi oknami z termoizolacyjnego szkła. W części elewacji na poziomie parteru znalazły się bramy wykonane z czarnej stali, przez które samochody ciężarowe dostają się do środka.

Architektura wnętrz pełna naturalnego światła

W południowej części bryły ulokowano salę konferencyjną. Przy głównym wejściu zaś znajduje się przejście do atrium z roślinami. Z recepcji, na pierwsze piętro, na którym znajdują się biura, sale konferencyjne, kawiarnia, showroomy, prowadzą samonośne schody z czarnej stali i szkła kryształowego. Szklane ściany wewnętrzne dzielące przestrzeń na mniejsze pomieszczenia, a także drewniana podłoga pokryta żywicą, tworzy otwartą, przewiewną przestrzeń, pełną naturalnego światła. Cała architektura wnętrza oraz bryła utrzymane są w stylu nowoczesnym. Architektura wnętrze została tak zaprojektowane idealnie komponowała się z elegancką zewnętrzną formą budynku.

 

Autor: Marta Peter
Zdjęcia: www.laboratorio.pl, Lidia Klein, materiały prasowe
Data publikacji: 12.03.2013 14:08

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.