archirama.pl

Architektura wnętrza – zobacz nowoczesne wnętrze mieszkania architekta w Warszawie. Super zdjęcia!

Architektura wnętrza w stylu modernistycznym. Mieszkanie warszawskiego architekta to przykład jak ciekawie zaprojektować małe wnętrza. Nowoczesne wnętrze w centrum stolicy pełne jest zaskakujących rozwiązań. Zobacz galerię zdjęć mieszkania w okolicach warszawskiego Placu Konstytucji.

Architektura wnętrza – zobacz nowoczesne wnętrze mieszkania architekta w Warszawie. Super zdjęcia!
Fot: Kacper Gronkiewicz

Architektura wnętrza mieszkania zaprojektowanego przez architekta Kacpra Gronkiewicza to przykład flirtu nowoczesnego wnętrza z warszawską architekturą budownictwa z lat 50. ubiegłego wieku. Przestrzeń zaprojektowano jako maszynę do mieszkania. Aranżacja wnętrza o powierzchni 50 mkw została tak zaaranżowana, aby uzyskać jak najwięcej przestrzeni użytkowej. W nowoczesnym wnętrzu wykorzystano więc każdy metr na ciekawe rozwiązania i pomysły na aranżacje wnętrza.

Sposób na powiększenie małego wnętrza. Architektura wnętrza w Warszawie

Małe wnętrze architekt zaprojektował od początku do końca. W nowoczesnym wnętrzu zostały wyburzone praktycznie wszystkie ściany. W ten sposób architekt uzyskał dużą dzienną przestrzeń, w której zaaranżował salon połączony z kuchnią.

Architektura wnętrza – drewniany kubik sercem nowoczesnego wnętrza

Sercem nowoczesnego wnętrza jest wolnostojący kubik. We wnętrzu bryły Kacper Gronkiewicz zaaranżował łazienkę. Na zewnątrz zaś forma pełni funkcję aneksu kuchennego. Łazienkę powiększono o część przedpokoju. Architekt musiał uwzględnić także rury ciepłownicze, które zostały włączone w architekturę wnętrza pełniąc funkcję ozdobnych filarów. Na zewnętrz kubik zamienia się w kuchnię, która częściowo wkrada się do przedpokoju. Zrobioną na zamówienie bryłę wykonano z płyty lakierowanej MDF i z kolorowego laminatu. Aby nowoczesne wnętrze nie było zbyt surowe, w meblu kuchennym zamontowano mleczne szyby, dzięki czemu do łazienki wpada światło dzienne.

Nowoczesne wnętrze – nietypowy rozwiązania w małym wnętrzu

Strefa nocna małego wnętrza oddzielona jest od dziennej ruchomym regałem na książki. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w każdej chwili zamknąć lub otworzyć przestrzeń, a przebywający w mieszkaniu gość, nie będzie zdawał sobie sprawy, że istnieje jeszcze jedno pomieszczenie. Znajdujący się w holu wejściowym komin został wyburzony, a na jego miejscu zamontowano białe szafy. Dzięki temu zabiegowi małe wnętrze uzyskało dodatkowo 2 mkw. Architektura wnętrza utrzymana jest w stylu modernistycznym z mnóstwem geometrycznych brył. Dominują biel, brąz i czerń przełamane barwnymi elementami kuchni i łazienki. Mimo to architektura wnętrza nie jest surowa. Aranżacje ocieplają przerobione stare meble, np. drewniana ława z półką na książki w salonie, niegdyś była dużą szafą. Nie tylko jest dodatkowym miejscem do siedzenia, służy również jako schowek. Światło, choć surowe w swej formie zostało tak rozmieszczone, aby przestrzeń była jasna i oświetlona. Wiszące żarówki na kolorowych drutach firmy Cabel Power mają zamontowane ściemniacze, które dostosowują moc światła do potrzeb właścicieli.
Aranżacja wnętrza, choć jest ograniczona metrażem, to została świetnie zaprojektowana. Każdy centymetr jest przemyślany i całkowicie wykorzystany. Architekt pokazuje jak można z niewielkiego mieszkania zrobić ciekawą, oryginalną w swej strukturze przestrzeń.

Autor: Marta Peter
Zdjęcia: Kacper Gronkiewicz
Data publikacji: 22.01.2013 17:23

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.