archirama.pl

Arena Design 2015 – pawilony z drewna i papieru

Lekkie bryły pawilonów otaczające „rynek” – miasteczko na Arena Design 2015 zaprojektowała pracownia architektoniczna mode:lina architekci

Pracownia architektoniczna mode:lina, pawilony wystawowe na Arena Design 2015

Pawilony wystawowe zaprojektowane przez architektów z pracowni mode:lina, Arena Design 2015

Fot: Mode:lina - materiały prasowe

Zakończone niedawno targi Arena Design 2015 to już siódma edycja festiwalu designu. Tym razem spotkanie odbywało się pod hasłem Materials. New Era. Z materiałami eksperymentowała między innymi pracownia architektoniczna mode:lina. Architekci zaprojektowali ekspozycję Human Touch Group. Obok ruchliwej strefy forum powstało tymczasowe miasteczko.

Ażurowe bryły domów sugerują miejską przestrzeń, a równocześnie są lekkie i „przezroczyste”, zachęcając do wejścia na centralny plac. Poszczególne domki o syntetycznych kształtach mają drewnianą konstrukcję i wykończone zostały różnymi materiałami. Najbardziej charakterystyczny okazał się dom pokryty standardowymi kartkami białego papieru w formacie A4.

Papierowe łuski nie są najtrwalszym materiałem, ale prezentowały się dobrze i wprowadzały na elewacje element ruchu, falując wraz z poruszającym się powietrzem.  

Ściany pozostałych domów pokryła m.in. siatka reklamowa mesh, panele ścienne, a wystój uzupełniły meble, drzwi i podłogi z asortymentu członków Human Touch Group. Ekspozycję przygotowało dziesięć firm i instytucji. Członkowie Human Touch Group różnią się obszarem działań. W grupie znalazły się m.in. Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Dziennikarstwa, Ralenty Fundusz Stypendialny, a także spółki VOX. Założenia HTG wyjaśnia krótki film.

Autor: KZ
Zdjęcia: Mode:lina - materiały prasowe
Data publikacji: 17.03.2015 13:38

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.