archirama.pl

Wyjątkowy wymiar betonowego designu – kolekcja Modern Line

Kolekcja Modern Line to nowoczesne bryły mebli z betonu architektonicznego, okładziny ścienne, donice a także płyty tarasowe; wszystkie elementy dobrze pasują do wnętrz w stylu skandynawskim

Modern Line, minimalizm i proste bryły betonowych mebli

Modern Line, siedzisko Harmony - moduły z oparciem i bez, tworzą łącznie minimalistyczny mebel. Aranżację wnętrza uzupełniają donice Regular

Fot: Modern Line

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Marka Modern Line obecna jest na polskim rynku od 2012 roku. Wykonane z betonu architektonicznego bryły mają proste, oszczędne formy, wpisują się  w styl skandynawski i minimalistyczne aranżacje. Do najbardziej popularnych produktów Modern Line należą betonowe donice i ławki. Meble, donice, płyty Longer i Slim są ręcznie odlewane, a beton architektoniczny Modern Line wyróżnia się gładką, satynową fakturą.

Przestrzenie publiczne

Zaokrąglone bryły ław i ławodonic Hamony uzupełniają aranżacje nowoczesnych przestrzeni publicznych i prywatnych ogrodów. Formy mebli wyglądają szczególnie korzystnie w zestawieniu z współczesną architekturą.

Efektowny wygląd, przyjemna, satynowa powierzchnia, struktura szlifowanego betonu i modułowość to zalety ławy Trio. Mebel dostępny jest w ośmiu podstawowych kolorach, od bieli, przez odcienie beżu i szarości, po antracytową czerń. Solidna ława o masie 750 kilogramów może znaleźć zastosowanie przy zagospodarowaniu przestrzeni publicznych, takich jak parki, skwery czy pasaże.

Donice Regular to nie tylko oszczędny w formie design, ale przede wszystkim najnowsza technologia produkcji betonu. Dzięki zastosowaniu nowej receptury, grubość ścian produktów zredukowano do 2 cm. Pozwoliło to na połączenie interesującego designu cienkościennej bryły z parametrami wytrzymałościowymi betonu. Donice i ławy dostępne są w kilku formatach i kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do klimatu niemal każdego nowoczesnego projektu.

Architektura wnętrz i beton

Nowością w ofercie Modern Line na rok 2015 jest zestaw betonowych mebli do wnętrz. Stół i stolik Focus to produkty cienkościenne, łączące atrakcyjną bryłę ze stosunkowo niewielkim ciężarem. Zmiejszenie grubości ścian do 2 cm sprawiło, że waga stołka wynosi ok. 35 kilogramów. Maksymalne obciążenie mebla to 180 kg.
Beton architektoniczny został w meblach Focus połączony z innym popularnym we współczesnym designie materiałem, filcem – szarym albo grafitowym.  

Kolekcja mebli Modern Line obejmuje również stołki Harmony. Dwa minimalistyczne siedziska – z oparciem lub bez – łączy prostota formy. Siedziska można łączyć, albo stosować pojedynczo.

Uniwersalna bryła

Betonowe elementy do tworzenia projektów aranżacji przestrzennych to kolejna propozycja w portfolio marki Modern Line. Box Regular, surowy w formie kubik, może być wykorzystywany jako stolik, siedzisko, czy po prostu element dekoracyjny. Kilkanaście kolorów, różnorodne struktury czy łączenie z drewnem – możliwości zastosowania są szerokie.

Designerską alternatywą dla tradycyjnych płytek ceramicznych, drewnianych paneli, parkietów i desek tarasowych są płyty z betonu architektonicznego Modern Line Slim. Umiejętnie wkomponowane w projekt z powodzeniem mogą być wykorzystane na podłodze i ścianach, również jako element dekoracyjny. Dostępne są w różnych kształtach i formatach (80x80cm oraz 100x200cm). Slim to jedna z najcieńszych płyt architektonicznych na rynku, o grubości 2 cm i charakterystycznej kolorystyce betonu architektonicznego. Płyty pasują do aranżacji w stylu modernistycznym i industrialnych wnętrz.Więcej
http://archirama.muratorplus.pl/wnetrza/beton-architektoniczny-na-tarasie-modern-line,69_3838.html?podglad=1
Płyty pasują do aranżacji w stylu modernistyznym i industrialnych wnętrz.


W ofercie dostępne są płyty kwadratowe Cube, prostokątne o powierzchni gładkiej (Solid) i ryflowanej (Style), a także niestandardowe: wydłużone płyty Longer, trójdzielne trapezy Multi oraz ekologiczne ecoSolid. Modułowość płyt oznacza, że są dopasowane pod względem wymiarów i kolorów do siebie nawzajem oraz mebli i donic z kolekcji.

Więcej informacji: www.modernline.info.pl >>

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Autor: KZ
Zdjęcia: Modern Line
Data publikacji: 1.04.2015 06:00

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.