archirama.pl

Biuro jak boisko do piłki nożnej! Architektura wnętrz siedziby Onefootball w Berlinie

Pracownia architektoniczna TKEZ architecture & design z Monachium zaprojektowała architekturę wnętrz biura, która w 100% odpowiada charakterowi klubu Onefootball. Jest to społeczność zagorzałych fanów piłki nożnej, której członkowie pochodzą z aż 200 różnych krajów. Organizacja postanowiła postarać się o własną siedzibę. Padło na dawny budynek fabryki w samym centrum Berlina

Pracownia architektoniczna TKEZ architecture & design z Monachium zaprojektowała architekturę wnętrz siedziby Onefootball

Pracownia architektoniczna TKEZ architecture & design z Monachium zaprojektowała architekturę wnętrz siedziby Onefootball

Fot: TKEZ architecture & design

Architektura wnętrz dla fanów piłki nożnej. Siedziba Onefootball w Berlinie


Architekci z pracowni TKEZ architecture & design mieli za zadanie zaprojektować architekturę wnętrz, która zarażałyby footbolową pasją. Miał to być projekt nowoczesny, energetyczny i stymulujący pracę zespołu składającego się z 90 pracowników.

Na 16 tys. mkw powierzchni architekci zaprojektowali otwarte, multifunkcjonalne środowisko pracy i pasji. Architektura wnętrz dla siedziby Onefootball to starannie oświetlone, biało – betonowe wnętrza z zielonym akcentem zaczerpniętym z boiska do piłki nożnej.


Segmenty biura zaprojektowane w charakterze open space wydzielone są betonowymi słupami oraz szklanymi przegrodami, co sprawia, że poszczególne pomieszczenia łączą się wizualnie w jedną dużą przestrzeń – zupełnie jak na boisku.

Charakterystycznym elementem koncepcji architektury wnętrz jest trawnik podzielony białą linią na trzy pasy. Trawa ciągnie się przez całe biuro. Aby „zielony szlak” kojarzył się z boiskiem do piłki nożnej a nie z bieżnią – na końcu, przy ścianie, postawiono prawdziwą bramkę piłkarską!


Sztuczna trawa „porasta” również powierzchnię eleganckiej, przeszklonej sali konferencyjnej, w której dominuje biel i designerskie pomarańczowe fotele. Minimalizm w białej odsłonie świadczy o profesjonalizmie pracy organizacji, zaś imitacja trawy – o pasji, która nieustannie towarzyszy  pracownikom klubu. Trawa pojawia się również w strefie wejściowej, na ścianie recepcji. Znajduje się tam również krzepiące hasło oraz logo społeczności Onefootball.

W siedzibie Onefootball nie mogło zabraknąć słynnej gry „piłkarzyki”. Pracownicy mogą skorzystać z miniaturowych wersji boisk w sali jadalnej. Na betonowej podłodze w pomieszczeniu rozrysowana jest strategia „obrony i ataku”. Charakter wnętrza odbiega nieco od biura dzięki cegle, która pojawia się na ścianie. Przestrzeń jadalni łączy się z jasną wspólną strefą kuchenną.Milena Glinojecka

Zdjęcia: TKEZ architecture & design
Data publikacji: 19.12.2014 15:32

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.