archirama.pl

Butik FIU FIU w Warszawie. Zakupy w skandynawskim stylu [ZDJĘCIA]

Forma domku z dwuspadowym dachem – każde dziecko narysuje to w przedszkolu. Jednak projektanci Mateusz Adamczyk i Marcin Kwietowicz z biura BUDCUD stworzyli z tej bryły istny cud. Butik FIU FIU w Warszawie prowokuje do zajrzenia do środka. Zobacz, jak wygląda wnętrze butiku FIU FIU!

Butik FIU FIU w Warszawie. Zakupy w skandynawskim stylu.

Butik FIU FIU w Warszawie. Zakupy w skandynawskim stylu.

Fot: BUDCUD

Małe założenie, a cieszy się wielkim zainteresowaniem

Architekci z biura BUDCUD, zaprojektowali wnętrze butiku FIU FIU w Warszawie. Swój projekt określają mianem „drobiazgu architektonicznego”. Jednak jeżeli na ten drobiazg spojrzeć od strony zainteresowania, jakie wywołał, to mamy tu do czynienia z gigantem. Z daleka butik niczym się nie wyróżnia, ale przechodząc obok przeszklonej witryny, każdy z ciekawości zajrzy do środka.

>> Oto najlepsze wnętrza 2011 roku!

Jakie było założenie projektu wnętrza butiku FIU FIU?

Cały butik zajmuje powierzchnię niespełna 30 m2. Gdyby nie pomysłowe rozwiązanie wnętrza prawdopodobnie byłby to kolejny zwyczajny sklep z półkami i koletami. Jednak inwencja twórcza architektów pozwoliła na stworzenie wnętrza niepowtarzalnego. Projektanci zaprojektowali wnętrze, które zawiera w sobie wiele znaczeń. Z jednej strony wnętrze butiku spełnia swoją oczywistą funkcję sklepu, ale architektom udało się także pokazać znaczenie architektonicznych archetypów.

Wnętrze butiku zostało zaaranżowane w popularnym obecnie, stylu skandynawskim inspirując się skandynawskimi krajobrazami. Ściany butiku aż biją swoją bielą, w której zanurzone zostały jaskrawe formy. Tło dla tych form stanowi chłodny błękit. Jednak najważniejsza inspiracja to tradycyjne, skandynawskie domy, których prostota, wzornictwo i naturalne materiały stały się wyznacznikiem podczas tworzenia projektu.

Bryła typowego domu z dwuspadowym dachem została wstawiona do zwykłego prostopadłościennego wnętrza. Ściany tego domku zostały wykonane z płyt MDF. Poprzez przecięcie konstrukcji w dwóch miejscach i przesunięcie powstałych elementów powstała bryła o niepowtarzalnym kształcie. Powstałe, dzięki takiemu zabiegowi trzy strefy, wyznaczyły miejsce dla kas, przymierzalni i magazynu. W dachu domku zostały wycięte otwory co pozwala na dopływ światła.

Wnętrze butiku charakteryzuje minimalizm i prostota, która jest bardzo dobrze widoczna chociażby przez żarówki bez kloszy i osłon, które zwisają prosto z sufitu. Wnętrze zostało pomalowane na biało, jednak z zewnątrz pozostawiono surowe drewno. Biel oraz wycinane otwory i minimalizm nadają założeniu lekkości i dynamizmu. Wybralibyście się na zakupy do takiego butiku?

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: BUDCUD
Data publikacji: 21.06.2012 12:48

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.