archirama.pl

Dworzec główny Katowice. Nowoczesne wnętrza dworca PKP Katowice. Widzieliście zdjęcia? Są świetne!

Nowoczesne wnętrza dworca PKP Katowice to przestrzeń o powierzchni około 6000 mkw. We wnętrzu dworca głównego Katowice oprócz pełnej infrastruktury znalazły się także butiki, kafejki i inne udogodnienia, które skracają podróżnym czas oczekiwania.

Dworzec główny Katowice. Zobacz nowoczesne wnętrza dworca PKP Katowice. Widzieliście zdjęcia?
Fot: Medusa Group

Nowoczesne wnętrza części przeznaczonej wyłącznie do obsługi podróżnych dworca PKP Katowice mają powierzchnię 3000 mkw. Na tej przestrzeni znalazły się punkty sprzedaży biletów, poczekalnia, przechowalnia bagażu, punktów informacyjne i obsługi pasażerów, a także toalety oraz szatnie. 

Dworzec główny Katowice - nowoczesne wnętrza trzykrotnie większe niż dawnego dworca PKP Katowice

Nowoczesne wnętrza nowego dworca głównego Katowice są trzykrotnie większe niż powierzchnia dotychczasowej starej hali dworca PKP Katowice i niemalże dwukrotnie większe niż powierzchnia użytkowa terminalu lotniczego Kraków-Balice (ok. 1800 mkw). Dodatkowo w nowoczesnych wnętrzach hali dworca głównego Katowice ulokowano zaplecze dla pracowników kolei, ochrony i monitoringu. Na dworcu PKP Katowice podróżni mogą korzystać także z bezprzewodowego internetu, poczekalni VIP, elektronicznych szafek czy systemu zintegrowanej informacji.

Duże zmiany w nowoczesnych wnętrzach dworca głównego Katowice

Jedną z najważniejszych zmian jakie wprowadzono do nowoczesnego wnętrza dworca głównego Katowice jest zlokalizowanie hali dworca na jednej płaszczyźnie z nowym placem Szewczyka, dworcem autobusowym oraz Galerią Katowicką. Dzięki temu dworzec PKP Katowice jest całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców z dziećmi w wózkach.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Medusa Group
Data publikacji: 7.01.2013 16:49

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.