archirama.pl

Dziecięce marzenia i pokój dla dziecka. Funkcjonalne wnętrze pokoju Mai! Projekt pracowni 81.WAW.PL

Biuro projektowe 81.waw.pl spełniło marznie pierwszoklasistki Mai. Dla dziewczynki zaprojektowało wnętrze jej dziecięcego pokoju. To spełnienie dziecięcego marzenia i przykład na pomysłową aranżację małego wnętrza. [ZOABCZ ZDJĘCIA Projektu pracowni 81.WAW.PL]

Idealny pokój dla dziecka!

Idealny pokój dla dziecka!

Fot: 81.waw.pl

Nieustawny kształt pomieszczenia? To nie problem!

Projektanci z biura 81.waw.pl udowodnili, że podłużny kształt pomieszczeń wcale nie stanowi przeszkody dla zaprojektowania funkcjonalnego wnętrza przystosowanego do potrzeb dziecka.

Najważniejsze dla projektantów było zaprojektowanie łóżka umieszczonego nad podłogą, o jakim marzyła dziewczynka. Aby jednak wejście na takie łóżko było w pełni bezpieczne postanowiono zrezygnować z typowej, szczebelkowej drabinki i zaprojektowano wygodne, szerokie, pięciostopniowe schody, które umiejętnie zamaskowano.

Meble w pokoju to jednolita zabudowa. Wnętrze zostało także podzielone na trzy strefy: zabawy, nauki i spania. Podział pokoju na odpowiednie strefy sprawił, że wnętrze stało się funkcjonalne i zaspokaja wszystkie potrzeby dziecka.

Strefa nauki, zabawy i snu

Strefa nauki to- miejsce pokoju jest dla Mai bardzo ważne, gdyż dopiero co rozpoczęła swoją edukację. Dlatego podstawowym elementem jest tu wygodne biurko. Tu architekci pomyśleli także o tym, że dzieci szybko rosną, dlatego zarówno biurko, jak i krzesło są regulowane. Strefa nauki została zaprojektowana przy samym oknie, co zapewni dobre doświetlenie biurka.

Takie zlokalizowanie tej strefy pozwoliło na wygospodarowanie w środkowej części pokoju miejsca na zabawę.Ta strefa pozostała pusta aby dziecko mogło spokojnie bawić się na podłodze. Miejsce na przechowywanie zabawek zlokalizowano w szafie pod łóżkiem, na której to widnieje wyperforowany napis „Maja”. Po przeciwnej stronie łóżka zaprojektowano półki i szafki, które stanowią doskonałe miejsce na układanie książek i mniejszych zabawek.

Strefa snu, którą stanowi umieszczone na wysokości 150 cm. łóżko, jest idealnym miejsce do odpoczynku, czytania książki, czy zasypiania. Strefa ta stanowi pewnego rodzaju samotnię dla dziecka, co jest mu także bardzo potrzebne.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: 81.waw.pl
Data publikacji: 21.06.2012 13:03

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.