archirama.pl

Fiesta del Vino - winiarnia w Poznaniu. Architektura wnętrz i elewacja z palet

Pawilon ze sklepem Fiesta del Vino zaprojektowany przez pracownię architektoniczną mode:lina zyskał nową elewację z europalet. Czy ten minimalizm pasuje do architektry wnętrz i czerwonego dywanu, prowadzącego do sklepu?

Winiarnia Fiesta del Vino po modernizacji - nowa bryła, nowy styl, współczesna architektura

Elewacja pawilonu Fiesta del Vino w Poznaniu, projekt mode: lina architekci, listopad 2014. Wyeksponowana witryna winiarni

Fot: Marcin Ratajczak, Avantgarde Studios, Patryk Lewiński

Dywan jest namalowany na betonowych płytkach. Nieodparcie przyciąga wzrok przechodniów wprost ku minimalistycznej bryle czarno–białego pawilonu z ażurową elewacją. Trudno uwierzyć, że ta elegancka, współczesna architektura jeszcze niedawno była szpecącym okolicę  koszmarkiem. Architekci z pracowni mode:lina mieli przerobić prowincjonalny postmodernizm w elegancki sklep – restaurację. Właściciele Fiesta del Vino chcieli wyeksponować witrynę, nadać styl przestrzeni.

Architekci operując prostymi materiałami i korzystając z niewielkiego budżetu „opakowali” budynek, dając mu nową, oszczędną w wyrazie fasadę. Z pomalowanych na biało i czarno europalet powstały elewacje, zasłaniające pseudodworkowy daszek. Z tego samego materiału wykonano osłonki na donice, ogrodzenie i tzw. totem, z wyeksponowanym logo sklepu. Całość jest spójna i czysta w wyrazie. Pomalowane na biało palety nie kojarzą się w tym przypadku z architekturą wnętrz hipsterskiego baru. 

Architektura wnętrz Fiesta del Vino

Poznańska winiarnia zyskała nową elewację w listopadzie 2014 roku. Projekt przygotowała pracownia mode:lina architekci (zespół: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Agnieszka Owsiany). Ta sama grupa dwa lata wcześniej zaprojektowała wnętrza winiarni. Na 120 mkw mieści się sklep z winem, dział z akcesoriami a także bar, serwujący wino i zakąski w hiszpańskim stylu. Wnętrze to trzy kolory – czerwień, czerń i biel – proste bryły mebli, przyćmione światło.

Autor: Krzysztof Zięba
Zdjęcia: Mode:lina - materiały prasowe, Marcin Ratajczak, Avantgarde Studios, Patryk Lewiński
Data publikacji: 24.11.2014 12:40

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.