archirama.pl

Firma SoundCloud przenosi się do Berlinia. Design nowej architektury wnętrz opiewa styl industrialny

Styl industrialny zaznacza się we współczesnej architekturze wnętrz coraz częściej, zwłaszcza w przypadku siedzib firm związanych z kulturą, sztuką czy przemysłem muzycznym. Design sprzyja bowiem pracy twórczej. Firma SoundCloud, znana z logo, którego bryła przypomina chmurkę wie o tym najlepiej

Jedną ze ścian nowej siedziby SoundCloud w Berlinie zrobi napis „Mission”

Jedną ze ścian nowej siedziby SoundCloud w Berlinie zrobi napis „Mission”

Fot: http://soundcloud.com/.

Eko design, styl industrialny, biała cegła, lampy przemysłowe – chcę tam pracować!

SoundCloud  zajmuje się propagowaniem muzyki za pośrednictwem swojej strony internetowej. Witryna zrzesza społeczność internatową  poprzez prezentowanie utworów muzycznych. Umożliwia również dyskusję na temat muzyki. Użytkownicy mogą poszukiwać nowych doznań muzycznych sortując gatunki muzyczne. Firma powstała w 2007 roku, a  niedawno przeniosła się do nowej siedziby w Berlinie. Swoją drogą, do miejsca, gdzie zrodziła się idea SoundCloud.

Powierzchnia nowego biura, która zajmuje 2 910 mkw, to wystarczająca przestrzeń do przyjemnej pracy dla aż 200 pracowników. Mieści się tam 16 sal konferencyjnych, wewnętrzny ogród, kawiarnia, opalany drewnem kominek i oczywiście różne sprzęty audio potrzebne do pracy.

Logo SoundCloud, przypominające bryłę chmurki, zawieszone jest tuż nad recepcją. Logo wita gości, którzy wchodzą do obiektu. Następnym, co rzuca się w oczy są przestronne i designerskie wnętrza pokryte betonową podłogą w stylu industrialnym. Odzwierciedlają one artystyczny charakter instytucji.

Neonowe hasło  „Mission” oświetla jedno z pomieszczeń i z pewnością motywuje do twórczej pracy pełnej pasji. Mimo, że grupa SoundCloud skupiła się głównie na zorganizowaniu jak najbardziej przyjaznego środowiska pracy dla swoich pracowników, nie zapomniała także o eko designie. Można go dostrzec w użytych we wnętrzu materiałach. W  dużej sali do pracy wspólnej, na suficie, ułożono skośnie przycięte deskowanie. Efekt wizualny wzbogaca nudną, długą przestrzeń otoczoną białą cegłą. Do tego nieduże lampy przemysłowe, surowe stoliki i kilka obrazów zdobiących ściany, a także drewniane stołki i nowoczesne, błękitne fotele. Jeszcze inny pokój spotkań zaskakuje materiałowym obiciem siedzisk, które przypomina lazurowe kafelki.

Schody prowadzące na piętro ujęte są w białą metalową siatkę, co kojarzyć się może z wejściem na pokład statku – to również motyw zainspirowany stylem industrialnym. W kolejnym pomieszczeniu zestawienie wspomnianych  wcześniej neonów z białymi meblami na ceglanym tle sprawia, że współpracownicy mogą poczuć się niemal jak w knajpie, wśród przyjaciół. Ściany innego z pomieszczenień, pokoju z kominkiem, pokrywają ułożone w „X” półki, na których spoczywa drewno przeznaczone na opał. Wokół kominka rozłożono wygodne, jasnoniebieskie miękkie fotele, które z pewnością nie kojarzą się z pracą...


Milena Glinojecka

Zdjęcia: http://soundcloud.com/.
Data publikacji: 16.07.2014 14:04

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.