Minimalizm i prostota kluczem do sukcesu
Projektant Przemek Kuczkowski z biura 100% postanowił zaprojektować wnętrze w pełni funkcjonalne, gdzie dominować będzie przestrzeń i otwartość. Głównym założeniem było wyrzucenie przedmiotów, które sprawiały, że wnętrze domu stawało się ciasne i mało funkcjonalne. Dodatkowo projektant zauważył, że nadmierna liczba przedmiotów w domu jednorodzinnym w znaczny sposób ogranicza i przytłacza mieszkańców.
We wnętrzu domu dominuje styl skandynawski.
Styl skandynawski – ostatnio bardzo modny w rozwiązaniach projektowych wnętrz. Czym się charakteryzuje? Wnętrze prezentowanego tu domu, jest dobrym zobrazowaniem podstawowych cech stylu. Trzy poziomowy segment utrzymano w stylu minimalistycznym. Styl skandynawski stawia na proste rozwiązania, które są przede wszystkim funkcjonalne. Styl skandynawski utrzymuje wnętrza w jasnych tonacjach kolorów. W tym przypadku rządzi biel, która została urozmaicona o elementy o intensywnych kolorach.
>> Zobacz, jak prezentują się najlepsze wnętrza 2011 roku!
Przede wszystkim funkcjonalność
Zaprojektowanie wnętrza domu dla czteroosobowej rodziny z psem to nie lada wyzwanie. Segment pod Warszawą posiada wnętrze całkowicie dostosowane do obecności dwójki małych dzieci. Całe pierwsze piętro segmentu to małe królestwo dla dzieciaków. Maluchy posiadają oddzielną sypialnie, obok której znajduje się pokój przeznaczony do zabawy. Wnętrza pokoi zostały dostosowane do obecności małych dzieci. Podłogi wykonano z miękkich wykładzin , a w oknach balkonowych zaprojektowano pełne balustrady.
Parter to przede wszystkim przestrzeń wspólna. Umiejętnie połączone zostały trzy pomieszczenia: kuchnia, jadalnia oraz salon. Meble w kuchni zostały wykonane z płyty MDF, w której wycięto małe, okrągłe otwory. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystywać otwory, jako uchwyty do otwierania szafek. Z kolei dzieci używają ich do wspinania się i zaglądania do tego co mama robi na blacie. Takie ażury, jak w szafkach kuchennych, zastosowane także w pokojach na poddaszu i w przedpokoju.
Poza płytą MDF, głównym materiałem, którego użyto do wykończenia wnętrza, było jeden rodzaj drewna: bambus. Jest to drewno trwałe, lekkie i łatwe do utrzymania.
Ściany w salonie obłożono dużymi płytami włóknocementowymi w spokojnych i stonowanych kolorach. Zarówno z jadalni, jak i z salonu możemy wyjść bezpośrednio na ogródek. Bliskość ogrodu spowodowała, że Przemek Kruczkowski postanowił dopełnić salon zielenią.
>> Chcesz połaczyć pracę z pasją? Zobacz, jak zaprojektować miejsce, które będzie idealne do pracy!
Wnętrza łazienek zaprojektowano bardzo odważnie
Łazienka znajdująca się na piętrze została zaprojektowana specjalnie dla dzieci. Dla ich bezpieczeństwa, została wykończona gumowymi płytami, które nie stanowią dla maluchów żadnego zagrożenia. Łazienka na parterze została wykończona szkłem i farbami wodoodpornymi.
Takie wnętrze to proste i minimalistyczne założenia. Jednak taki styl projektowania wnętrz stawia przede wszystkim na funkcjonalność. I w tym przypadku cel został osiągnięty. Urządziliyście wnętrze sowjego domu w takim stylu?

-
Wieżowce w stylu skandynawskim? Rewitalizacja nabrzeży w Oslo to przedsięwzięcie o ogromnym zasięgu, a największy z przewidzianych projektów, zespół budynków biurowych, usługowych i mieszkalnych Barcode (czyli kod kreskowy), od początku wzbudza ogromne emocje wśród mieszkańców norweskiej stolicy. Trzynaście różnej wysokości budynków powstaje według projektu belgijskiej pracowni MVRDV we współpracy z norweskimi biurami architektonicznymi a-lab, Snøhetta i Dark Architects więcej
-
Dom jednorodzinny Slit House znajduje się w prefekturze Shiga w Japonii i zajmuje ok. 210 mkw. Bryła rezydencji jest specyficzna, szczególnie jeśli chodzi o gabaryty. Zaprojektowana jest bowiem na planie prostokąta, którego dłuższy bok ma aż 105 metrów. Wyjątkowość domu jednorodzinnego polega również na tym, że nie posiada on okien! więcej
-
W japońskim mieście Abiko na wyspie Honsiu znajduje się niewielka bryła rezydencji, która całkowicie wyróżnia się na tle sąsiadujących obiektów. Mały dom zbudowany jest niemal w całości z betonu architektonicznego więcej
-
Metalowy kubik ujęty w siatkę, w którym skrył się nieco mniejszy kubik betonowy, w którym z kolei zamieszkała jeszcze mniejsza bryła z drewna. Tak w skrócie wygląda dom jednorodzinny nazwany przez twórców z pracowni architektonicznej Chae–Pereira Architects - „Steel Lady” więcej

- ARCHITEKTURA: Architektura skandynawska: drapacze chmur z Oslo
- ARCHITEKTURA: Bryła Slit House w Japonii – dom jednorodzinny bez okien
- ARCHITEKTURA: Architektura w Japonii – betonowy dom jednorodzinny w Abiko
- ARCHITEKTURA: „Steel Lady” - dom jednorodzinny w Seulu autorstwa Chae–Pereira Architects
- DESIGN: Polski design z pomysłem - trójnogi moduł i drewno bukowe