archirama.pl

Idealne wnętrze domu jednorodzinnego. Jak zaprojektować funkcjonalne i nowoczesne wnętrze?

Pod Warszawą na ul. Elsnera wybudowano tradycyjne domki szeregowe. Jednak jeden z takich domków stał się rozpoznawalny dzięki nietypowemu rozwiązaniu wnętrza. Autorem koncepcji aranżacji wnętrza jest Przemysław Kuczkowski z biura 100%. Zobaczcie, jak wygląda idealne wnętrze domu jednorodzinnego!

wnętrze domu jednorodzinnego pod Warszawą

Funkcjonalne, a zarazem nowoczesne. Tak prezentuje sie idealne wnętrze domu jednorodzinnego!

Fot: Przemysław Kaczkowski, Sebastian Oleksik

Minimalizm i prostota kluczem do sukcesu

Projektant Przemek Kuczkowski z biura 100% postanowił zaprojektować wnętrze w pełni funkcjonalne, gdzie dominować będzie przestrzeń i otwartość. Głównym założeniem było wyrzucenie przedmiotów, które sprawiały, że wnętrze domu stawało się ciasne i mało funkcjonalne. Dodatkowo projektant zauważył, że nadmierna liczba przedmiotów w domu jednorodzinnym w znaczny sposób ogranicza i przytłacza mieszkańców.

We wnętrzu domu dominuje styl skandynawski.

Styl skandynawski – ostatnio bardzo modny w rozwiązaniach projektowych wnętrz. Czym się charakteryzuje? Wnętrze prezentowanego tu domu, jest dobrym zobrazowaniem podstawowych cech stylu. Trzy poziomowy segment utrzymano w stylu minimalistycznym. Styl skandynawski stawia na proste rozwiązania, które są przede wszystkim funkcjonalne. Styl skandynawski utrzymuje wnętrza w jasnych tonacjach kolorów. W tym przypadku rządzi biel, która została urozmaicona o elementy o intensywnych kolorach.

>> Zobacz, jak prezentują się najlepsze wnętrza 2011 roku!

Przede wszystkim funkcjonalność

Zaprojektowanie wnętrza domu dla czteroosobowej rodziny z psem to nie lada wyzwanie. Segment pod Warszawą posiada wnętrze całkowicie dostosowane do obecności dwójki małych dzieci. Całe pierwsze piętro segmentu to małe królestwo dla dzieciaków. Maluchy posiadają oddzielną sypialnie, obok której znajduje się pokój przeznaczony do zabawy. Wnętrza pokoi zostały dostosowane do obecności małych dzieci. Podłogi wykonano z miękkich wykładzin , a w oknach balkonowych zaprojektowano pełne balustrady.

Parter to przede wszystkim przestrzeń wspólna. Umiejętnie połączone zostały trzy pomieszczenia: kuchnia, jadalnia oraz salon. Meble w kuchni zostały wykonane z płyty MDF, w której wycięto małe, okrągłe otwory. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystywać otwory, jako uchwyty do otwierania szafek. Z kolei dzieci używają ich do wspinania się i zaglądania do tego co mama robi na blacie. Takie ażury, jak w szafkach kuchennych, zastosowane także w pokojach na poddaszu i w przedpokoju.

Poza płytą MDF, głównym materiałem, którego użyto do wykończenia wnętrza, było jeden rodzaj drewna: bambus. Jest to drewno trwałe, lekkie i łatwe do utrzymania.

Ściany w salonie obłożono dużymi płytami włóknocementowymi w spokojnych i stonowanych kolorach. Zarówno z jadalni, jak i z salonu możemy wyjść bezpośrednio na ogródek. Bliskość ogrodu spowodowała, że Przemek Kruczkowski postanowił dopełnić salon zielenią.

>> Chcesz połaczyć pracę z pasją? Zobacz, jak zaprojektować miejsce, które będzie idealne do pracy!

Wnętrza łazienek zaprojektowano bardzo odważnie

Łazienka znajdująca się na piętrze została zaprojektowana specjalnie dla dzieci. Dla ich bezpieczeństwa, została wykończona gumowymi płytami, które nie stanowią dla maluchów żadnego zagrożenia. Łazienka na parterze została wykończona szkłem i farbami wodoodpornymi.

Takie wnętrze to proste i minimalistyczne założenia. Jednak taki styl projektowania wnętrz stawia przede wszystkim na funkcjonalność. I w tym przypadku cel został osiągnięty. Urządziliyście wnętrze sowjego domu w takim stylu?

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Przemysław Kaczkowski, Sebastian Oleksik
Data publikacji: 21.06.2012 11:14

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.