archirama.pl

Jak urządzić wnętrze na Halloween? Prezentujemy kilka inspirujących rozwiązań

Dynie, nietoperze i liczne czarownice to główne elementy wystroju wnętrza na Halloween. Zobaczcie, jak wykorzystując kilka produktów można stworzyć wnętrze rodem z Rodziny Adamsów.

Jesienne kolory znakomicie pasują na Halloween

Jesienne kolory znakomicie pasują na Halloween

Fot: Photos.com

W halloweenowych wystrojach wnętrz rządzą różnego rodzaju dynie wycinane w rozmaite kształty, czarne nietoperze różnych rozmiarów i różnego rodzaju przerażające zjawy i czarownice. Wiele dekoracji możemy zrobić sami, a również będą przerażające.

Wiele gadżetów możemy zrobić sami

Nie trzeba specjalnie kupować produktów aby stworzyć w swoim domu lub mieszkaniu atmosferę Halloween. Nic nie stoi na przeszkodzie aby pokoje zostały nawiedzone przez własnoręcznie wykonane duchy. Aby stworzyć efektownego duszka wystarczy kawałek wygniecionej, białej tkaniny, pod którą schowamy małą latarkę. Te dwa elementy wystarczy umiejętnie ze sobą powiązać a całość przymocować prawie niewidocznym sznureczkiem na lampach.

>> Architektura w sam raz na Halloween!

Proste wydaje się także wykonanie halloweenowej dyni. Wydrążając z niej środek i odpowiednio wycinając wzory na twardej skórce możemy stworzyć dyniowe zjawy o designerskim wyglądzie. Jeszcze bardziej przerażająco będą one wyglądać kiedy do jej środka włożymy małą świeczkę.

Profesjonalne wnętrze na Halloween

Sklepy zajmujące się wystrojem wnętrz ułatwiają nam wystrój wnętrza na tę okazję. Często przygotowują inspirujące aranżacje jednak polski rynek jest jeszcze ubogi w halloweenowe produkty w porównaniu z amerykańskim. Sztuczne dynie i latająca czarownice i kilka świeczek może diametralnie zmienić charakter wnętrza z przytulnego na pełne grozy. Jak co roku w sklepach pełno jest przerażających stworów, które odpowiednio dobrane prezentują się „znakomicie”.

>> Opuszczone miasta. Masz odwagę żeby je odzwiedzić?

Podczas komponowania aranżacji wnętrza na Halloween musimy pamiętać o odpowiednim ustawieniu światła. Najlepiej aby całość oświetlały różnego rodzaju świeczki – od malutkich po te największe. Przed niektórymi świeczkami możemy ustawić kilka wycinanych duchów i czarownic, które będą odbijać się na pobliskiej ścianie. Bardzo dobrze komponują się rozmaicie wystylizowane dynie, ze świeczka w środku ułożone na suchych jesiennych liściach.

Polska tradycja Halloween nie jest jeszcze tak rozwinięta jak w Stanach Zjednoczonych, gdzie ulice na tę jedna noc zamieniają się w upiorne alejki. Jednak chcąc urządzić halloweenową zabawę musimy zadbać o atmosferę.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Photos.com
Data publikacji: 30.10.2012 12:45

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.