archirama.pl

JAK URZĄDZIĆ WNĘTRZE W STYLU JAPOŃSKIM? PODGLĄDAMY MINIMALISTYCZNE WNĘTRZA JAPOŃSKICH DOMÓW I MIESZKAŃ

Styl japoński we wnętrzu to prostota i minimalizm. Mimo to niełatwo jest urządzić mieszkanie czy dom w stylu japońskim. Bo aranżacja wnętrza w japońskim stylu to wyjątkowa dbałość o detale. Zobacz wnętrza w japońskim stylu wprost z Japonii.

Japoński dom na wąskiej działce 3

 Japończycy są mistrzami minimalizmu. Nie ma działki, na której nie byliby w stanie zbudować domu. TAKADANOBABA to dom w iście japońskim stylu na działce o szerokości 4 metrów.

Fot: Copyright Hiroyasu Sakaguchi – AtoZ

Wnętrze w japońskim stylu przesiąknięte jest filozofią orientalnej Japonii. Styl japoński to ciągłe poszukiwanie harmonii we wnętrzu. Tym trudniejsze, że japońskie wnętrza to kwintesencja minimalizmu. W japońskim wnętrzu nie ma miejsca na zbędne meble, ozdobniki i detale. To proste naturalne kolory na ścianach. Dominują biel, beż i brąz. Jednak kolory w japońskim wnętrzu zawsze muszą pozostawać w harmonicznych proporcjach.

STYL JAPOŃSKI, CZYLI JAKI?

Poniekąd japońskie wnętrza są odwzorowaniem tamtejszej architektury. Japonia, a zwłaszcza miasta, są gęsto zaludnione. Dlatego Japończycy do perfekcji opanowali umiejętność wykorzystania najmniejszego skrawka ziemi. Te umiejętności przekładają się na sposób urządzania w wnętrz, w których nie ma miejsca na przypadek. We wnętrzach w japońskim stylu dominują naturalne materiały. W wykończeniach bardzo popularne jest drewno. Mimo minimalizmu i oszczędności wykorzystanych dodatków styl japoński cieszy się w Europie coraz większą popularnością i uznaniem.

>>Dom w stylu japońskim. Prostota i minimalizm wnętrza

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Copyright Hiroyasu Sakaguchi – AtoZ, Katsutoshi Sasaki + Associates
Data publikacji: 28.08.2012 11:18

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.