archirama.pl

To jeszcze styl nowoczesny? Street art i graffity we wnętrzach domu

Szukasz pomysłu na oryginalne wnętrze? Może zainspiruje cię wnętrze domu w stylu graffiti? Architekt wykorzystał w projekcie motywy street art. Zobacz wnętrza inspirowane graffiti, hip hop – em i street artem.

Dom w stylu Graffiti 14

The Hive Apartment to dom i jego wnętrza inspirowane projektami graffiti.

Fot: Patrick Rodriguez and Zvi Belling

The Hive to wyjatkowy i oryginalny projekt domu autorstwa Zvi Belling australijskiego architekta zafascynowanego kulturą hip hop. Belling, mieszkaniec Melbourne, postanowił uwiecznić dorobek street art w swoim projekcie architektonicznym. I tak współpracując z lokalnym ulicznym performerem i grafficiarzem Prowal’a z grupy Rock Da City stworzył projekt domu w stylu graffiti. Wykonana w betonie elewacja przypomina popularne muralesy rysowane przez grafficiarzy.

>>Dom w stylu graffiti. Przenieść street art do architektury

Ale elewacja nie jest jedynym elementem nawiązującym do street art. Również wnętrze domu zostało utrzymane w tej samej konwencji. Właściwie aranżacji wnętrza stworzonej prze Zvi Bellinga nie można przypisać do żadnego, obowiązującego obecnie we wnętrzach stylu. Ktoś by powiedział – może to styl nowoczesny? Ale projekt daleko wykracza poza ramy tego stylu. To oryginalna mieszanka sztuki graffiti i motywów zaczerpniętych z science fiction. Wnętrze nie daje się łatwo zaszufladkować, tak jak prace rysowników graffiti, z których czerpie. To odbicie zainteresowań samego architekta.

Architekci: ITN Architects
Projekt: Zvi Belling
Współpraca: Silas Gibson; Jenny Cham; Atsushi Kubota
Wsparcie graffiti: Prowla - RDC Crew Melbourne
Wykonawca: Kalitek Constructions

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Patrick Rodriguez and Zvi Belling
Data publikacji: 9.08.2012 16:03

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.