Wnętrza
WNĘTRZA
Zobaczcie niesamowitą kawalerkę w Hong Kongu

Kawalerki i małe mieszkania czego nie wymyślą architekci. Niesamowita architektura wnętrz

 • Komentarze

Kawalerki i małe mieszkania czego nie wymyśla architekci. Niesamowita architektura wnętrz

Zobaczcie niesamowitą kawalerkę w Hong Kongu

Fot: materiały prasowe
 • kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza-architektura-wnetrz/kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza_12
 • kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza-architektura-wnetrz/kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza_13
 • kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza-architektura-wnetrz/kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza_14
 • kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza-architektura-wnetrz/kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza_15
 • kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza-architektura-wnetrz/kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza_16
 • kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza-architektura-wnetrz/kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza_17
 • kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza-architektura-wnetrz/kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza_18
 • kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza-architektura-wnetrz/kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrz_9
 • kawalerki-male-mieszkania-male-wnetrza-architektura-wnetrz/Thumbs

Kawalerki i małe mieszkania to wyzwanie dla architektów i inwestorów. Małe wnętrza to także duży sprawdzian umiejętności projektanta. Zobaczcie jedno z ciekawych rozwiązań

Kawalerki i małe mieszkania to coraz częściej wybierane wnętrza szczególnie w miastach, gdzie przeludnienie, a tym samym brak przestrzeni życiowej stanowią duży problem i wynduja ceny mieszkań bardzo wysoko.

Kawalerki i małe wnętrza – Hong Kong dobrym przykładem

Z przeludnieniem zmaga się z nim m.in. Hong Kong, który tylko w ostatnich 10 latach powiększył liczbą mieszkańców o pół miliona. Dlatego też kawalerki i bardzo miałe mieskzania stąły się podstawowym miejscem życia większości mieszkańców. Tak małe wnętrza potrzebuja nietypowych rozwiązań. Dlatego tak ważna stały się kompaktowe rozwiązania, które na małej przestrzeni zmieszczą pełnowartościowe mieszkania.

Hong Kong – kompaktowa architektura wnętrz kawalerek i małych mieszkań

Architekt Gary Chang zmieścił całe wnętrze na 32 mkw. Mimo, że jego kawalerka ma tak małą  powierzchni innowacyjne rozwiązania, które architekt zastosował w architekturze wnętrz pozwalają na 24 różne układy. Tajemnicą tego domowego transformer –  jak nazywa to mieszkanie jest specjalny system przesuwnych ścian, które umożliwiają zmianę funkcji wnętrza kawalerki. Przykładem jest kuchnia, której szerokość to jedynie 2 m. Architekt ukrył ja za ścianą z telewizorem. Za mediateką na 3000 płyt zaś można znaleźć szafki do przechowywania, a za nimi wannę z rozkładanym gościnnym łóżkiem umieszczonym powyżej. Biurko w tej kawalerce obraca się i przekształca w stół jadalny, z kolei podwójny materac do spania bez problemu można zamienić w sofę.

Kawalerki i małe mieszkania – ważne materiały wykończeniowe

Kawalerka z Hong Kongu sprawia wrażenie większej niż jest w rzeczywistości także poprzez materiały wykończeniowe, które  optycznie powiększają małe wnętrze. Sufit małego mieszkania wykonany jest z luster odbijających światło dzienne. Jedyne w kawalerce okno wymieniono na pełnowymiarowe przeszklenie z szybami zrobionymi z barwionego szkła. Taki zabieg sprawił, że w kawalerce utworzyła się iluzja małego wnętrza skąpanego barwa zachodzącego słońca. Dzięki temu architekt przebywają w swojej kawalerce nie musi prawie wcale używać sztucznego oświetlenia w ciągu dnia.

Kawalerki i małe mieszkania mogą być także ekologiczne

Architekt zaprojektował kawalerkę w taki sposób, aby była ekologiczna. W tym małym mieszkaniu zacierają się granice między elementami budynku, a meblami. Mieszkanie w kompaktowej przestrzeni nie musi być kompromisem, może oznaczać jedynie zmianę sposobu myślenia i funkcjonowania.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.