archirama.pl

Kawalerki i małe mieszkania. Trzy sposoby na małe wnętrze - zobacz pomysły biura architektonicznego Bebiuro

Architektura wnętrz. Jak na 18 mkw stworzyć komfortową przestrzeń do życia? Zobacz trzy sposoby na małe mieszkania odpowiadające różnym potrzebom. Projekty autorstwa Bebiuro przy współpracy z PERA Studio i KOBE Studio.  

Kawalerki i małe mieszkania. Trzy sposoby na małe wnętrze - zobacz pomysły biura architektonicznego Bebiuro

Małe mieszkanie nr 1 - elegancka wygoda

Fot: materiały prasowe

Architektura wnętrz. Celem projektu biura architektonicznego Bebiuro oraz architektów z PERA Studio i KOBE Studio było stworzenie komfortowej przestrzeni mieszkalnej na możliwie jak najmniejszej powierzchni. Na 18 mkw architektom udało się zaprojektować pełnowartościowe małe mieszkanie. W celu ukazania potencjału kryjącego się na niewielkiej powierzchni pracownia architektoniczna Bebiuro zaproponowała trzy wnętrza odpowiadające różnym potrzebom i preferencjom mieszkańców.

Małe mieszkanie nr 1 - elegancka wygoda

Pierwsza wersja projektu małego mieszkania skierowana jest do osób stawiających przede wszystkim na wygodę i elegancję. Centralnym punktem kawalerki jest pokój dzienny z dużą sofą. Stworzona w ten sposób przestrzeń ma służyć wypoczynkowi, a także przyjmowaniu gości. Część kuchenna została odizolowana od salonu za pomocą ruchomych ścian. Całkowite zamknięcie kuchni tworzy minimalistyczną przestrzeń wyposażoną jedynie w sofę i kuchenny stolik. Zsuwając ściany uzyskamy otwarte wnętrze kuchni. Część biurowa małego mieszkania to ruchomy stolik i składane krzesła. Zestaw ten można wykorzystać także jako stół jadalny lub wsypę z roboczym blatem. Na jednej z przesuwanych ścian zawieszony został telewizor. Dzięki takiemu rozwiązaniu może on być umieszczany w dowolnym miejscu pomieszczenia. Zastosowanie ruchomych ścian umożliwia wydzielenie poszczególnych funkcji salonu w zależności od potrzeb mieszkańców. Mieszkanie o powierzchni 18 mkw utrzymano w jasnej kolorystyce z charakterystycznymi ciemnymi elementami. Całość zaprojektowano ze standardowych materiałów, umożliwiając tym samym łatwe wykonanie i utrzymanie.

Małe mieszkanie nr 2 -  przestrzeń domatora

Druga wersja projektu małego mieszkania autorstwa Bebiuro przeznaczona jest dla typowego domatora. Niewielkie mieszkanie wyposażono w duże łóżko i kuchnię oferującą pełny standard. Obok łóżka została zaprojektowana pojemna garderoba. Zamontowanie opuszczanego telewizora pod sufitem pozwoliło na znaczne zaoszczędzenie miejsca w małym mieszkaniu. Przestrzeń utrzymana jest w stonowanej kolorystyce, a wykorzystanie naturalnych materiałów tworzy klimatyczne małe pomieszczenie.

Małe mieszkanie nr 3 – dla aktywnych

Ostatnią wersję kawalerki zaprojektowano z myślą o osobie młodej, prowadzącej aktywny tryb życia. Niewielka powierzchnia została wyposażona we wszystkie funkcje znajdujące się w standardowym mieszkaniu. Na przestrzeni 18 mkw zaprojektowano łazienkę, kuchnię oraz część prywatną z dużym łóżkiem i niewielką strefą pełniącą rolę pokoju dziennego. Wyposażenie kuchni umożliwia stworzenie zarówno miejsca do spożywania posiłków jak również małej przestrzeni do pracy. Charakterystycznym elementem mieszkania jest strefa sypialniana ukryta we wnęce i wyróżniająca się jaskrawym kolorem.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 2.12.2013 14:18

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.