archirama.pl

Kawiarnia Wedel jak z czekolady. Aranżacja wnętrza według pracowni Lesinska Concept z Gdyni

Kawiarnia Wedel w designerskiej odsłonie. Projekt autorstwa pracowni Lesinska Concept z Gdyni. W otoczeniu takiej aranżacji wnętrz czekolada musi smakować podwójnie dobrze

Kawiarnia Wedel - Lesinska Concept

Kawiarnia Wedel - Lesinska Concept

Stylowa aranżacja wnętrz to nie tylko modny beton architektoniczny, drewno, cegła i minimalizm. Są miejsca, które wymagają wyjątkowego pomysłu, designu i niepowtarzalności. Było tak w przypadku projektu wnętrz dla kawiarni Wedel.

Aranżacja kawiarenki, zaprojektowana przez pracownię Lesinska Concept z Gdyni, jest jak przeniesiona z baśniowej krainy. Sufit w kolorze kakao wypuszcza nie tylko nowoczesne, bursztynowe lampy, ale również specjalnie zaprojektowane bryły, przypominające kapiącą masę czekoladową. Oprócz pobłyskujących na złoto lamp, nad ladą znajdziemy także inne lampy. Nietypowe, bo w kształcie kapeluszy: cylindrów i meloników. Złote są również niektóre elementy wyposażenia, np. kratki dzielące przestrzeń bądź lustrzana ściana za ladą. Użycie koloru złota w projekcie przywodzi na myśl materiał, w jaki opakowywana jest czekolada. Złoto harmonizuje z głębokim brązem tej najsmaczniejszej substancji na świecie. Ponadczasowy materiał - kamień Carrara, z jakiego wykonana jest lada i niektóre ze ścian, dodatkowo uszlachetnia miejsce poświęcone wyrobom czekoladowym. W toalecie pojawia się element designu – umywalka, zaprojektowana w formie wiadra ze złotym uchwytem. Wnętrze umywalki jest brązowe, a właściwie czekoladowe, ponieważ ściankę zewnętrzą wiadra pokrywa  rysunek wypływającej z niego, słodkiej masy. Bardzo smaczne rozwiązanie. Gdyby Willy Wonka, bohater powieści Charlie i fabryka czekolady potrzebował projektu dla swojej fabryki, polecilibyśmy pracownię Lesinska Concept.

Milena Glinojecka

Data publikacji: 25.03.2014 12:01

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.