archirama.pl

Konkurs architektoniczny na projekt łazienki - Hansgrohe „Select Yourself” rozstrzygnięty

Projekt łazienki w formie modułu - wstęgi autorstwa Agnieszki Konopki wygrał w konkursie architektonicznym Hansgrohe „Select Yourself”. Wyróżnienia przyznano Zuzannie Kurzawie, oraz dwóm zespołom w składzie Agnieszka Sadlak i Michał Grzegorzak oraz  Katarzyna Sroka i Filip Zastawnik

Wizualizacja projektu łazienki w formie modułu -wstęgi. I miejsce w konkursie Hansgrohe „Select Yourself” autor: Agnieszka Konopka

Wizualizacja projektu łazienki w formie modułu -wstęgi. I miejsce w konkursie Hansgrohe „Select Yourself” autor: Agnieszka Konopka

I miejsce dla projektu łazienki dla singla Agnieszki Konopki

Finał konkursu architektonicznego, w którym uczestniczyli młodzi projektanci i studenci architektury odbył się 5 września 2014. Celem konkursu pod nazwą Hansgrohe Select Yourself było zaprojektowanie łazienki oraz zaprezentowanie jej makiety. Jury pod przewodnictwem Marii Tyniec przyznało nagrodę główną w wysokości 10 000 zł, którą zdobyła Agnieszka Konopka. Przyznano również trzy równorzędne wyróżnienia po 3 000 zł każde.
 
Jury doceniło nowatorski pomysł Agnieszki Konopki. Projekt jej łazienki z wanną dla singla składa się modułów. Ukrywają one instalacje z ceramiką sanitarną, bateriami, oświetleniem czy ogrzewaniem. Moduły zaprojektowane sa również tak, by funkcjonalnie wykorzystywać przestrzeń, przewidując miejsca na szafki. Na niemal całą architekturę wnętrz łazienki składa się jedna struktura – forma wstęgi. Jest ona mocnym i wyrazistym motywem wystroju, przy czym nie narzuca stylu wykończenia np. ścian.

WYRÓŻNIENIE - ZUZANNA KURZAWA
Projekt łazienki hotelowej przedstawia przejrzystą i funkcjonalną koncepcję przestrzenną łazienki. Projektantka przeanalizowała potrzeby i oczekiwania gości, a także obsługi hotelowej. Autorka zastosowała iluzoryczne powiększenie przestrzeni 5 mkw wnętrza projektując całkowicie przezierną ścianę. Łazienka stała się dzięki temu istotnym pomieszczeniem w całym apartamencie hotelowym, co odpowiada najnowszym trendom w projektowaniu łazienek.
                     
WYRÓŻNIENIE – AGNIESZKA SADLAK i MICHAŁ GRZEGORZAK
W tym projekcie łazienki z natryskiem dla singla jury doceniło optymalne wykorzystanie 5 mkw oraz projekt sprzyjający codziennej higienie i wyciszeniu. Powstała wygodna i przestronna łazienka ze starannie dobranym wyposażeniem. Jury spodobały się również kontrastujące materiały wykończeniowe zastosowane w projekcie, takie jak beton, drewno i żywa zieleń.

WYRÓŻNIENIE - KATARZYNA SROKA I FILIP ZASTAWNIK
Łazienka z wanną dla singla. Ten projekt zwrócił uwagę jury spójnością funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań. Zaletą projektu jest także prostota i brak udziwnień, które mogą być szkodliwe w tak małej przestrzeni.

 Pozostali Finaliści konkursu „Select Yourself” to:

Hanna Bajwoluk, Robert Duda / Politechnika Krakowska            
Marta Grzybko / Krakowskie Szkoły Artystyczne                     
Aleksandra Karpowicz-Dowlaszewicz / Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku         
Laura Kozak / Uniwersytet Zielonogórski                         
Katarzyna Kutrzyk / Politechnika Koszalińska                         
Żaklina Wesołowska / WSSIP w Łodzi        

Więcej na:www.hansgrohe.pl

Data publikacji: 22.09.2014 10:34

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.