archirama.pl

Kuchnia od wnętrza. Czyli apetyczne projekty kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu czy mieszkaniu. Ale w jakim stylu? Kuchnia rustykalna, nowoczesna czy minimalistyczna? Zobacz pomysły i projekty architektów na aranżację kuchni.

Kolory w kuchnia

Projektując kuchnię wcale nie trzeba bać się kolorów

Fot: Marcin Czechowicz

Kuchnia to nie tylko miejsce, gdzie gotujemy obiad czy kolację. Bardzo często właśnie w kuchni koncentruje się większa część życia rodzinnego. To wnętrze nie mniej ważne od salonu czy sypialni. Dobrze, kiedy jej styl koresponduje z pozostałymi wnętrzami.

Kuchnia rustykalna urządzona w stylu wiejskim od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, bo wpisuje się we wciąż niesłabnącą modę na architekturę w stylu staropolskich dworków czy góralskich chat. Biała kuchnia. Moda na biel przywędrowała do nas ze Skandynawii. Nad Wisłą styl skandynawski na dobre już zagościł. Jego popularność bierze się z uniwersalności i prostoty.

>>Dziecięce marzenia i pokój dla dziecka. Funkcjonalne wnętrze pokoju Mai!

Biały kolor pasuje do wszystkiego i łatwo poddaje się aranżacji. Reszta to już kwestia funkcjonalności. Kuchnia dla singla albo kawalera. Nie musi być duża. Minimalizm jest tutaj jak najbardziej wskazany. To nieznaczny, że taka kuchnia ma być pozbawiona stylu. Wręcz przeciwnie taka kuchnia powinna być spersonalizowana z odrobiną egoizmu. Kuchnia landrynkowa. A może po prostu kolorowa. Taka kuchnia pełna kontrastowych kolorów zyskuje własny charakter. To wnętrze żywe i przyjazne.

Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski, Andrzej Szandomirski, Michał Skorupski
Data publikacji: 26.06.2012 15:17

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.