archirama.pl

Loft z odcieniem pomarańczu projektu Widawscy Studio Architektury

W mieszkaniu w stylu loft, zaprojektowanym przez Widawscy Studio Architektury, nowoczesny design wkracza wprost do nastrojowej, przedwojennej kamienicy.

Loft z odcieniem pomarańczu projektu Widawscy Studio Architektury

W katowickim lofcie dominują stonowane barwy z odrobiną pomarańczu.

Fot: materiały prasowe

Mieszkanie w stylu loft projektu Widawscy Studio Architektury powstało na ostatnim piętrze katowickiej kamienicy z 1912 roku. Wciąż krąży po nim duch dawnego wnętrza: przywołują go surowe, ceglane ściany i postarzane meble. Jednocześnie gładka biel i minimalistyczny design przypominają, że mieszkanie znajduje się w samym sercu nowoczesnego miasta.

Loft w stylu Widawscy Studio Architektury

Projektując M65 – mieszkanie w stylu loft, Katarzyna i Tomasz Widawscy sięgnęli po swoje ulubione – i sprawdzone – sposoby. W przestronnym (90 m kw.) wnętrzu dominują neutralne barwy z przewagą bieli, którym ciepła dodaje dębowe drewno. Na tak przygotowaną scenę wkraczają nowoczesne meble, takie jak duża szara sofa i białe szafki o prostych formach.

>>Zobacz niezwykłe wnętrze domu w Zabrzu zaprojektowane przez Widawscy Studio Architektury!

Loftowego charakteru przydają wnętrzu dodatki: blaty z postarzanego drewna, lustro z malowanej stali, nagie żarówki w roli lamp. Pomarańczowe krzesła i fotel sprytnie podkreślają barwę ceglanych ścian.

W sercu loftu

Sercem katowickiego mieszkania w stylu loft jest wielofunkcyjna przestrzeń dzienna. To tu znajdują się dyskretna kuchnia w czerni i bieli, kącik jadalny oraz salon z biblioteką i biokominkiem. Szczególnie efektownie prezentuje się stół ze starym, dębowym blatem, przy którym – prawem kontrastu – ustawiły się nowoczesne krzesła o różnorodnych kształtach.

Tymczasem w korytarzu surową architekturę loftu przełamuje kolorowa tapeta. Pną się wzdłuż niej schody, które prowadzą na dach kamienicy – i na znajdujący się na nim taras. Ciekawe, czy widać z niego fabryczne kominy?

 

METYKA OBIEKTU

M65 – Loft w Katowicach
Lokalizacja: Katowice
Projekt: Widawscy Studio Architektury; architekci: Katarzyna Widawska, Tomasz Widawski
Powierzchnia: 90 mkw
Realizacja: 2013

Autor: Alicja Szymańska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 4.11.2013 12:25

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.