archirama.pl

Łóżko z baldachimem. Kilkadziesiąt sposobów na spędzanie czasu w łóżku

Łóżko z baldachimem to nowa propozycja w kolekcji mebli Vox. Dzięki baldachimowi mebel można w maksymalny sposób dostosować do swoich potrzeb - zrobić z łóżka domowe kino, albo małą salę do ćwiczeń. Ograniczeniem może być tylko wyobraźnia. 

Nowa kolekcja mebli Vox

Z łóżka można zrobić domowe kino

Fot: materiały prasowe

4 You to nowa kolekcja marki Meble Vox. W procesie jej tworzenia, jak zapewnia producent, uczestniczył multidyscyplinarny sztab ludzi złożony nie tylko z projektantów, ale też np. z psychologów. Wszystko po to, by stworzyć funkcjonalny produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb. Po raz pierwszy w multidyscyplinarnym zespole projektowym nad kolekcją pracowało dwoje projektantów Joanna Leciejewska i Piotr Kuchciński.

Łóżko z baldachimem

Wyposażone zostało w stelaż do baldachimu, co stwarza nieograniczone możliwości aranżacji i aplikowania dodatkowych funkcji np. kino domowe – rzutnik z ekranem, kołyskę dla dziecka, rolety. Do stelaża można zamontować drabinki boczne i górne umożliwiające indywidualizację (np. zawieszenie w odpowiednim miejscu oświetlenia do czytania, pojemników do przechowywania lub doniczek z kwiatami) lub proste ćwiczenia gimnastyczne. Łóżko zostało tak zaprojektowane, by użytkownik miał wszystko w zasięgu ręki, dlatego połączone jest od strony wezgłowia z dużym regałem na książki, a w ramie łóżka z każdej strony znajdują się półki, do których pasują kolorowe skrzynki do przechowywania i chowania rzeczy. Pod materacem na całej powierzchni znajduje się bardzo funkcjonalny pojemnik na pościel, koce, zapasowe poduszki. Dodatkowy pojemnik znajduje się także w dolnej części regału połączonego z łóżkiem. Mebel ten występuje też w klasycznej formie bez baldachimu i regału.

Stół multifunkcyjny

Łączy nową formę z multifunkcjonalnością. Integruje użytkowników, umożliwia wykonywanie różnych czynności jednocześnie, zachęca do kreatywnych działań, ma dużo miejsc do przechowywania. Podwójny blat z zaoblonymi krawędziami wsparty jest na ustawionych pod kątem, drewnianych nogach. Przestrzeń pomiędzy blatami służąca przechowywaniu zaprojektowana jest na sześć szuflad, które występują w dwóch kolorach białym i dębowym (szuflady to element dodatkowy, opcjonalny). Cechą charakterystyczną nowego stołu jest podłużny pojemnik na środku blatu umożliwiający hodowanie ziół, kwiatów, podgrzewania posiłków, przechowywanie sztućców, kredek, dekorowanie świecami itp. Pojemniki są zamykane, tworzą więc gładką powierzchnię, gdy chcemy nakryć stół np. serwetą.

Krzesło przyjazne seniorom

To przykład projektowania zrównoważonego i uniwersalnego. Proste, o nowoczesnej formie siedzisko, w dyskretny sposób kryje w sobie wiele udogodnień dla osób starszych. Autorką krzesła jest Aleksandra Pięta, studentka V roku Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Koncepcja powstała po dogłębnej analizie problemu ludzi starszych ze wstawaniem. Głównym założeniem tego projektu jest próba rozwiązania problem siadania bokiem, które jest bardzo charakterystyczne dla ludzi starszych –tzw. siadanie kontrolowane. Ważnym wyznacznikiem była też uniwersalność projektu. To wygodne siedzisko obraca się o 360 stopni pozwalając na swobodną zmianę pozycji. Z kolei oparcie ma dwie ważne cechy - zapewnia wygodne podparcie pleców oraz posiada półkę, która daje wsparcie osobie starszej przy wstawaniu. Oparcie i siedzisko krzesła zostało oparte na konstrukcji dwóch kół o takiej samej średnicy, co zapewnia mobilność, a jednocześnie prostą, uniwersalną formę.

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 1.10.2012 10:53

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.