archirama.pl

Magia kolorów i dodatków

Myli się ten, kto myśli, że aby całkowicie odmienić mieszkanie lub dom potrzebny jest generalny remont. Czasami wystarczy kilka niewielkich zmian – drobne dodatki czy zmiana koloru ścian lub zasłon mogą sprawić, że przestrzeń optycznie się powiększy i nabierze nowego charakteru. Specjaliści z Galerii Wnętrz Home Concept przygotowali kilka praktycznych porad, które pomogą odświeżyć wnętrze i sprawić aby było w nim więcej miejsca.

Magia kolorów i dodatków

Materiały Home Concept

Paleta optycznych barw

Wybierając kolor ścian w mieszkaniu kierujemy się przede wszystkim własnymi preferencjami, które podyktowane są naszym gustem. Należy pamiętać jednak, że odpowiednio dobrany odcień farby może znacznie optycznie powiększyć pomieszczenie. W przypadku, gdy zależy nam na przestronności, w cenie są wszystkie jasne, pastelowe barwy. Dzięki temu, że odbijają światło, wnętrze wydaje się optycznie większe. Należy więc unikać ciemnych kolorów, które powodują, że pokój będzie wydawał się wizualnie mniejszy.

Przestrzeń dobrze umeblowana

We wnętrzach o małym metrażu musimy pamiętać również o odpowiednim doborze mebli. W tego typu przestrzeniach należy unikać tych w ciemnej kolorystyce lub masywnych z wieloma zdobieniami. W niedużych mieszkaniach świetnie sprawdzą się jasne meble o gładkiej fakturze. W cenie są też wszelkiego rodzaju przeszklenia i ażurowe dodatki. Jeśli chcemy, aby pomieszczenie wydawało wyższe, warto postawić na niższe meble – dzięki temu przestrzeń optycznie się powiększy.

Lustrzane odbicie

Lustra zazwyczaj wykorzystujemy podczas codziennej pielęgnacji twarzy albo gdy przymierzamy ubrania. Oprócz niezwykle ważnej funkcji praktycznej, zamontowane w odpowiednich miejscach, mogą odmienić wnętrze nie do poznania! Jeśli pokój jest wąski, warto postawić na lustro poziome, zawieszone w pionie natomiast, będzie miało wpływ na to, że pokój wydawać się będzie wyższy. Eksperci podpowiadają, że najlepszym miejscem na zamontowanie lustra jest przestrzeń naprzeciwko drzwi, ewentualnie w narożnikach pokoju. Ciekawym rozwiązaniem jest także stworzenie efektu „dodatkowych okien”. Polega on na zamieszczeniu naprzeciwko otworów okiennych luster, które sprawią, że w pomieszczeniu będzie więcej światła, a co za tym idzie będzie ono optycznie większe.

Mniej dodatków = więcej przestrzeni

Kupowanie przedmiotów dekoracyjnych do mieszkania, to nie lada wyzwanie – szczególnie, jeśli zależy nam na tym, aby optycznie powiększyć wnętrze. W niewielkich pomieszczeniach, dodatki takie jak ozdobne ramki czy wazoniki powinniśmy dobierać z rozwagą i nie przesadzać z ich ilością. Czasami wystarczy jeden dopasowany do stylu wnętrza przedmiot, który odmieni przestrzeń i sprawi, że nie pozostanie on w cieniu! Im mniej bibelotów, tym łatwiej utrzymać porządek i ład!

Więcej wnętrzarskich inspiracji w Galerii Wnętrz Home Concept – www.homeconcept.com.pl.

Data publikacji: 28.02.2018 21:39

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.