archirama.pl

Małe mieszkania i kawalerki. Jak PL.architekci meblami IKEA zaaranżowali nietypową kawalerkę na wynajem.

Meble IKEA. Kawalerki i małe mieszkania na wynajem. Pl.architekci zaprojektowali kawalerkę 19 m2 na wynajem. Dzięki meblom IKEA udało się stworzyć komfortowe i tanie w eksploatacji wnętrze. Świetny pomysł na małe mieszkanie!

Kawalerki i małe mieszkania. Jak PL.architekci meblami Ikea zaaranżowali nietypową kawalerkę na wynajem

Głównym pomysłem na aranżację kawalerki było zamkniecie w szafie wszystkich elementów, mogących zagracić małe mieszkanie. Sprzęty kuchenne schowane są za białymi frontami zabudowy. Część kuchenną z blatem roboczym schowano za rozsuwanymi drzwiami. Dzięki temu kuchnia, gdy nie jest użytkowana, nie przytłacza małego mieszkania.

Fot: materiały prasowe

Kawalerki i małe mieszkania na wynajem. Zaprojektowana przez Pl.architekci kawalerka o powierzchni 19 mkw zlokalizowana jest na poddaszu jednej z poznańskich kamienic.

Kawalerki i małe wnętrza jak zaprojektować mieszkanie na wynajem

Architekci poproszeni zostali o zaprojektowanie wnętrza o powierzchni 19,3 mkw. W planach inwestorów jest wynajem kawalerki, więc nie chcieli wydawać fortuny na aranżację wnętrza. Aby zmieścić się w ograniczonym budżecie, a przy okazji stworzyć komfortowe rozwiązania w małym wnętrzu autorzy projektu zdecydowali się na aranżację kawalerki meblami IKEA.

Kawalerki i małe mieszkania – większość zabudowy to przerobione meble Ikea

Wyposażenie kawalerki na wynajem meblami Ikea ma co najmniej dwie zalety. Po pierwsze w przypadku mieszkania na wynajem koszty aranżacji były bardzo niskie. Pod drugie zaś w razie zniszczeń mebli przez najemców łatwo wymienić zużyte elementy. Pl.architekci niemal 90 procent elementów meblarskich zaprojektowali z mebli Ikea. Niektóre, zostały tylko zmodyfikowane przez zaprzyjaźnionego stolarza.

PL.architekci zamknęli wnętrze w szafie

Głównym pomysłem na aranżację kawalerki było zamkniecie w szafie wszystkich elementów, mogących zagracić małe mieszkanie. Sprzęty kuchenne schowane są za białymi frontami zabudowy. Część kuchenną z blatem roboczym schowano za rozsuwanymi drzwiami. Dzięki temu kuchnia, gdy nie jest użytkowana, nie przytłacza małego mieszkania.

Małe wnętrze – tutaj wszystko musi mieć swoje miejsce

Architekci postarali się o to, aby wszystkie rzeczy miały swoje miejsca: każda wnęka czy szczelina została wykorzystana na schowki – nawet miotła i deska do prasowania umieszczone są w konkretnym miejscu. Pod sufitem znalazło się miejsce na pojemne szafy rzeczy rzadziej używane. Łącznie wszystkie szafy w kawalerce na wynajem mają prawie 12 metrów sześć. pojemności. Aby ułatwić orientację w tym co kryją kolejne zabudowy kawalerki architekci nakleili na fronty żółte piktogramy. W ten sposób dodano żartobliwego wyrazu całemu mieszkaniu oraz nadano indywidualnego charakteru masowym meblom Ikei

Małe wnętrze optycznie powiększone lustrami

Ściana z drzwiami wejściowymi do kawalerki została oklejona lustrem. Taki prosty zabieg doświetlił małe wnętrze i optycznie podwoił niemal metraż mieszkania. Także w łazience zabudowa nad umywalką w całości wykonana jest z frontów z lustrami, za którymi są półki na kosmetyki. W przestrzeni kawalerki na wynajem dominuje biel oraz deska sosnowa, którą użyto także na ścianie z wysoką zabudową. Dzięki temu duży element meblarki nie przytłacza i odbiera się go jako element wolnostojący.

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 26.11.2013 15:15

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.