Wnętrza
WNĘTRZA
TOP 10 małych mieszkań

Małe mieszkanie. TOP 10 małych mieszkań. Aranżacje małych wnętrz.

 • Komentarze

Małe mieszkaniew Madrycie

Małe mieszkaniew Madrycie

Fot: Yen Chen
 • kawalerki-male-wnetrza-male-mieszkania-aranzacja-jak-urzadzic3XA/kawalerki-male-wnetrza-male-mieszkania-aranzacja-jak-urzadzic3XA_03
 • Kawalerki i małe mieszkania. Jak urządzić małe wnętrza. Zobaczcie nagrodzone małe mieszkanie autorstwa 3XA
 • Starter - mieszkania dla młodych
 • Starter - mieszkania dla młodych
 • Małe mieszkanie od biura MADAMA. Mieszkanie dla motocyklisty
 • Mieszkanie dla motocyklisty od pracowni MADAMA
 • Odremontowana kawalerka w Warszawie projektu ZUPART Studio
 • Białe kolory ścian i jasne meble w kawalerce projektu ZUPART Studio, rozdzielono mocnymi akcentami, jak na przykład czerwona lodówka
 • Małe mieszkanie od pracowni Egodesign
 • Małe mieszkanie od pracowni Egodesign
 • Małe mieszkanie w Sao Paulo projektu Alana Chu
 • Kawalerka w Sao Paulo ma tylko 37 m2
 • Wnętrze małego mieszkania od Inside Story
 • Na ścianach pracownia Inside Story zaplanowała kreskówkowego kota, który na pewno nadaje wnętrzu przytulnego charakteru
 • Małe mieszkaniew Madrycie
 • Małe mieszkanie w Madrycie Projektu BERIOT, BERNARDINI ARQUITECTOS
 • Małe wnętrze loftu na Manhattanie zmieniło się nie do poznania
 • Mały loft na Manhattanie

Małe mieszkanie wymaga pomysłowej aranżacji wnętrza i nietypowych rozwiązań. Mieszkania o małych metrażach będą teraz coraz bardziej popularne, więc warto poszukać inspiracji na ich urządzenie. Archirama.pl wybrała TOP 10 najlepszych małych mieszkań. Która aranżacja małego mieszkania podoba wam się najbardziej? Oceńcie sami!

Aranżacja wnętrza małego mieszkania nie jest łatwa. Często wymaga stosowania niekonwencjonalnych rozwiązań, a funkcjonalność wnętrza leży w rękach pomysłowości projektanta lub właściciela.

Zobaczcie, jakie propozycje TOP 10 małych mieszkań przygotowała dla was Archirama.pl! Może znajdziecie tu rozwiązanie stworzone dla Waszegło Małego M?

Małe mieszkanie – kawalerka od 3XA

Ranking rozpoczynamy od realizacji polskiego biura 3XA. Aranżacja wnętrza wrocławskiej kawalerki była dużym wyzwaniem dla projektantów. Powierzchnie w małych mieszkaniach często zyskuje się poprzez dodanie antresoli (gdzie z reguły znajduje się część sypialniana) – tak było i w tej aranżacji. Styl wnętrza kawalerki podkreśla jego nowoczesne wykończenie.

>> Przeczytaj więcej o tym małym mieszkaniu!


Aranżacja małego mieszkania – Starter we Wrocławiu

Projekt budowy małych mieszkań dla studentów we Wrocławiu cieszy się wielka popularnością. Najmniejsza kawalerka to 12 m2, największa to trochę ponad 20 m2. Cena mieszkania kawalerki nie przekracza 100 tys. zł. Projekty aranżacji wnętrz 170 małych mieszkań mimo niewielkiego metrażu pozostawiają mieszkania funkcjonalne i dobrze doświetlone. Czekamy na realizację tego eksperymentu!

Małe mieszkanie dla motocyklisty

Biuro projektowe Madama stworzyło projekt małego mieszkania na zagorzałego fana motocykli. Metraż mieszkania to 40 m2. Architekci dodają, że aranżacja wnętrza jest w typowej męskiej stylistyce. Małe mieszkanie z charakterem to głównie, modny obecnie beton. Realizacja rusza w listopadzie, a koniec prac zakładany jest w połowie stycznia 2014. Czekamy na efekty!

Kawalerka na Grochowie

w Warszawie ZUPART Studio podjęło się próby remontu zniszczonej kawalerki na Osiedlu Młodych w Warszawie. 30 m2 małego mieszkania zmieniło się nie do poznania. Również zastosowano tu rozwiązanie antresoli, jako miejsca sypialnianego. Wnętrze o białych ścianach zostało urozmaicone kolorowymi meblami: żółte fotele, czerwona lodówka, abstrakcyjne obrazki w kuchni. Biały kolor ścian rozjaśnia małe mieszkanie i nadaje mu przestrzeni. Podoba wam się takie rozwiązanie?

Małe mieszkanie od Egodesign

Co prawda to dopiero wizualizacje, ale też kolejna koncepcja na rozwiązanie wnętrza małego mieszkania. Projekt wyszedł od pracowni Egodesign. 33 m2 zaaranżowano tak aby oddzielić dokładnie przestrzeń sypialnianą od salonu. Przez zaprojektowanie stolika między salonem a częścią kuchenną dokładnie widać rozdzielenie tych dwóch funkcji.

Małe mieszkanie w Sao Paulo

Małe mieszkanie w Sao Paulo to realizacja według projektu brazylijskiego architekta Alana Chu. Mieszkanie to jedyne 36 m2 (wliczając antresolę), ale poprzez montaż drewnianych mebli, na jednej ze ścian zyskało dużo powierzchni. Dodatkowo, po raz kolejny zastosowano rozwiązanie antresoli, jako sypialni.

Małe mieszkanie – interesująca aranżacja

Prezentujemy również kolejny pomysł na to, jak zaaranżować małe mieszkanie. Powierzchnia mieszkania to jedynie 30 m2, a pomysł na wykończenie wnętrza sprawia, że wydaje się dużo większe. Pomysł aranżacji małego wnętrza wyszedł z pracowni Inside Story i nie można zaprzeczyć ze wykończenie mieszkania to prawdziwa opowieść. Styl wykończenia mieszkania jest z jednej strony szalony – napisy na ścianie, kreskówkowe rysunki i do tego kolorowe dodatki, a z drugiej jasne meble i ściany. Dobry efekt jest możliwy dzięki temu, jak podkreślają architekci, że liczył się pomysł, a nie budżet.

Aranżacja małego mieszkania w Madrycie

Aranżacje tego wnętrza zaprojektowali architekci z pracowni BERIOT, BERNARDINI ARQUITECTOS. Dzięki wielofunkcyjnym meblom i industrialnemu wyglądowi wnętrze mieszkania wygląda na nowoczesne i stylowe. Jego indywidualny charakter podkreśla surowa cegła na ścianach.

Kawalerka w Londynie – małe wnętrze

Najbardziej charakterystycznym elementem kawalerki jest sześcian postawiony prawie w środku pokoju. Cała jedna ściana kawalerki to półki z książkami. Sześcian stanowi podstawę dla antresoli, na której znajduje się strefa sypialniana i niewielkim regałem i fotelem. Mieszkanie mimo małego metrażu jest nowoczesne i funkcjonalne.

Loft na Manhattanie – małe mieszkanie

W małych mieszkaniach zyskuje się powierzchnię poprzez wyciąganie wnętrza w górę. Tak było również w przypadku nowojorskiego loftu na Manhattanie. Architekt sprawił, że mieszkanie jest jasne i mimo wszystko przestronne. Warto zauważyć, że w małym mieszkaniu są tylko cztery ruchome elementy: krzesło, sofa, łóżko oraz stolik. Resztę rzeczy stanowią zamontowane na stałe szafy oraz półki.

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Taggart Sorensen, materiały prasowe, Egodesign, Djan Chu / www.chu.arq.br, Yen Chen, starter.net.pl, ZUPART Studio, Joanna Tkaczuk, MADAMA
Data publikacji: 11.07.2013 12:43
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.