archirama.pl

Małe mieszkanie według Mleczko Architektura

Pomysł na aranżację wnętrz małego mieszkania w Warszawie

Małe mieszkanie w Warszawie, projekt Mleczko Architektura

Małe mieszkanie w Warszawie, projekt architektury wnętrz Mleczko Architektura

Fot: A. Mleczko

Projektowanie architektury wnętrz w małym mieszkaniu wymaga dyscypliny. Projekt kawalerki w Warszawie przygotowany przez Annę Mleczko (Mleczko Architektura) służy uporządkowaniu niewielkiej przestrzeni i optycznemu powiększeniu pomieszczenia.

Kawalerka jest jednopokojowym mieszkaniem z aneksem kuchennym. Projektantka oddzieliła część roboczą od salonu bufetem. Dzięki temu miniaturowa „kuchnia” jest dobrze oświetlona, a przy okazji powstało miejsce do jedzenia posiłków. Pod górnym blatem znalazła się przestrzeń do pracy i kuchenne szafki. Przestrzeń do przechowywania wydzielono też nad kuchenką. W rezultacie powstała spora jak na kawalerkę kuchnia. Liczne szafki umożliwiają ukrycie wszystkich kuchennych utensyliów – to właściwie konieczność w kawalerce, jeśli chce się uniknąć wrażenia chaosu. Wystarczy klika niepotrzebnych drobiazgów, by powstał bałagan.

Dyscypliny wymaga też wykorzystanie koloru. Projektanta zdecydowała się na jasne barwy, optycznie powiększające przestrzeń. Oprócz różnych, ciepłych odcieni bieli w aranżacji wnętrza użyta została naturalna barwa jasnego drewna. Biała kuchnia nie rywalizuje z salonem, pozostaje w tle. Pokój powiększają lustra, kontynuujące linię szafek.
Pokrycia mebli mają neutralną szarą barwę. To bazowe zestawienie zostało ożywione akcentami w żywym, zielonym odcieniu. W centrum znalazł się najbardziej charakterystyczny mebel tego wnętrza, niewielki stolik z trzema nogami i pistacjowym blatem. Nad nim wisi ażurowy abażur o zgrabnej, niewielkiej bryle. 

Projektantka unikając architektonicznych „fajerwerków” proponuje funkcjonalne wnętrze, wygodne i pozbawione agresywnych akcentów.

Autor: KZ
Zdjęcia: A. Mleczko
Data publikacji: 10.02.2016 15:37

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.