archirama.pl

We Wrocławiu STARTER buduje mieszkania dla studentów. Małe wnętrza i ich architektura

Jak można zaprojektować małe wnętrze kawalerki, gdy ma ona poniżej 20 metrów? Zobaczcie przykłady aranżacji małych mieszkań we wrocławskim Starterze. Architektura wnętrz pokoi jest wyjątkowa. W przebudowanym budynku dawnego Hotelu Asystent Dolnośląskie Inwestycje ulokowały 170 mikroapartamentów.

Starter - mieszkania dla młodych

Niewielki metraż sprawia, że nie jest to oferta dla domatorów. Proteza kuchni i wspólna pralnia to rozwiązania, które mogą się jednak podobać młodym ludziom, żyjącym szybko, takim, którym mieszkanie służy bardziej jako sypialnia.

Fot: starter.net.pl

Najmniejsze lokale w Starterze mają poniżej 12 metrów kwadratowych. Największe ponad 27 metrów. Jak zaprojektować małe wnętrze mikroapartamentu? Jak wygląda architektura wnętrz Startera?

Pralnia na korytarzu

Liczy się każdy centymetr. Jeśli możemy schować łóżko pod podestem, na którym jest umieszczone biurko – zyskujemy cenne metry kwadratowe. „Powiększyć” małe wnętrze można poprzez zrezygnowanie z pralki (w budynku znajduje się pralnia). Ograniczoną powierzchnię mają też kuchnie – połączone z przedpokojem i wyposażone jedynie w maksymalnie dwupalnikową płytę oraz mikrozlew nie pozwalają za bardzo poszaleć kucharzom-amatorom. Kluczem do małego wnętrza jest duża ilość schowków, część z nich można umieścić w podłodze tworząc podesty. Mało wygodne, dla rodziny z dziećmi.

Czytaj więcej o małych mieszkaniach

Skrojone na miarę

Jednak wszystko jest tu skalkulowane pod konkretnego odbiorcę – młodego przedstawiciela wielkomiejskiego społeczeństwa, który w domu potrzebuje przede wszystkim wyspać się i zregenerować siły przed kolejnym wypadem na imprezę, do kina, czy…biblioteki. Bo to właśnie studenci są jednym z głównych adresatów oferty Startera.

Zobaczcie wirtualną wycieczkę po małych wnętrzach budynku

Autor: mjc
Zdjęcia: starter.net.pl
Data publikacji: 26.11.2012 09:56

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.