archirama.pl

Meble IKEA, kawa IKEA

Szwedzka firma otwiera własne kawiarnie. IKEA Cafe działa już w Krakowie, Łodzi i Wrocławiu

Styl skandynawski w kawiarni IKEA

IKEA Cafe, achitektura wnętrz

Fot: Ikea - materiały prasowe

Dawno, dawno temu IKEA zajmowała się po prostu sprzedażą składanych mebli. Najpierw podbiła rynek szwedzki, później stała się niemal synonimem stylu skandynawskiego w kolejnych krajach. Koncern eksperymentuje, poszerzając ofertę. Tak np. w 2013 rozpoczęła sprzedaż zestawów fotowoltaicznych, na początek w Wielkiej Brytanii, później na kolejnych rynkach. W 2014 roku w ofercie niektórych szwedzkich sklepów znalazły się polisy. W Polsce najnowsze propozycje nie są jeszcze dostępne, za to w sklepach IKEA popularnością cieszy się jedzenie, z charakterystycznymi klopsikami i lodami z samoobsługowego automatu na czele.

Kawiarnia IKEA. Architektura wnętrz

Firma stara się zatrzymać klientów w sklepie na dłużej. Nowym pomysłem jest IKEA Cafe. Kawiarnie powstają w wydzielonej przestrzeni sklepu. W 2015 roku w Polsce zaczęły działać trzy takie punkty, w sklepach w Krakowie, Łodzi i we Wrocławiu. Kawiarnie są stosunkowo niewielkie, a wystrój skromny. Meble są białe i szare, ściany pomalowano na kolor szaro-zielony. Wnętrze oświetlone jest diodami LED, dekoracyjny efekt dają zaś żarówki z widocznym żarnikiem, przypominające staroświeckie konstrukcje Edisona.
Niestety, kawiarnia nie jest wyposażona w łóżka, jak londyńska – tymczasowa – placówka firmy. Trochę szkoda, chyba wszyscy lubią śniadanie i kawę podane do łóżka. Co do łóżek - niedawno pisaliśmy o takim właśnie kinie w Poznaniu.

Autor: KZ
Zdjęcia: Ikea - materiały prasowe
Data publikacji: 18.12.2015 13:13

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.