archirama.pl

Mech na ścianę. Zobacz zielone ściany we wnętrzach

Architektura wnętrz z wykorzystaniem roślin to obecnie bardzo popularny trend. Coraz częściej w nowoczesnych wnętrzach architekci projektują zielone ściany czy zielone zimowe ogrody. Inny sposobem na rośliny we wnętrzu są płytki mchu. Zobaczcie jak wyglądają wnętrza ze ścianami z mchu    

Mech na ścianę zobacz zielone ściany we wnętrzach

Mech na ścianę marki Freund GmbH dystrybuowany jest w Polsce przez markę Greenarte®

Fot: Materiały prasowe Greenarte®

Architektura wnętrz z wykorzystaniem zielonych ścian zazwyczaj kojarzy się z nowoczesnymi wnętrzami w przestrzeni publicznej. Obecnie architekci projektują zielone systemy dowolnie – nawet w małych wnętrzach mieszkalnych. Mech na ścianę ma te przewagę nad zielonymi ścianami, że nie potrzebuje skomplikowanych platform nawadniających. Całkiem dobrze mu się żyje w pomieszczeniach o wilgotności powietrza minimum 50%. Nie potrzebuje także światła naturalnego dlatego też często wykorzystywany jest w łazienkach. Z drugiej strony nie daje takich możliwości kompozycyjnych jak typowe zielone ściany.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Materiały prasowe Greenarte®
Data publikacji: 28.12.2012 16:56

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.