archirama.pl

Mieszkanie w szarościach i drewnie od mode:lina Architekci

Poznańska pracownia architektoniczna mode:lina zaprojektowała proste, funkcjonalne wnętrze mieszkania o powierzchni 80 mkw.

Architektura wnętrz według mode:lina. Projekt Open Private

Open Private to poznańskie mieszkanie, którego właściciel oczekiwał od projektantów z pracowni mode:lina rozwiązań prostych, eleganckich i praktycznych

Fot: Mode:lina - materiały prasowe

Powierzchnia statystycznego polskiego mieszkania to ok. 73 m kw. Wnętrze, którym zajęli się projektanci mode:liny jest nieco większe, ale nie jest to ani wymuszająca minimalizm kawalerka, ani ekscentryczny apartament. Raczej mieszkanie współczesnego mieszczanina, praktyczne, w dobrym guście.
Mieszkanie dostosowane zostało do potrzeb inwestora. Jest wygodnym miejscem zamieszkania dla towarzyskiego singla albo bezdzietnej pary.

Sypialnia, najbardziej prywatna część mieszkania, jest bardzo oszczędna w formie. Mieści się w niej bryła łóżka i wtopiona w ścianę szafa. Ściany pomalowane zostały na beżowo, w odróżnieniu od pozostałych pomieszczeń, w których zdecydowanie króluje szarość. Biały sufit, drewniana podłoga przełamane czernią lampy, na ścianie lustro w prostej ramie. To wszystko, bez zbędnych dodatków.

Gabinet również należy do strefy prywatnej, ale znalazło się w nim miejsce na reprezentacyjne biurko. Z minimalistyczną konwencją kontrastują dwa staroświeckie dodatki, krzesło z rzeźbionym oparciem i typowa dla bibliotek lampa z zielonym kloszem.

Architektura wnętrz: serce mieszkania

Najważniejszą przestrzenią w mieszkaniu jest strefa wspólna, salon połączony z kuchnią. Gospodarz lubi gotować, więc sprzęty kuchenne zajmują sporo miejsca, co nie znaczy, że są widoczne. Zgodnie z życzeniem inwestora architektom udało się wygospodarować niewielką przestrzeń na spiżarnię. Reszta zapasów i naczyń została ukryta w zabudowie kuchennej. Rezygnacja z wiszących szafek i jasna kolorystyka wnętrza optycznie powiększyły część kuchenną. Wyspa kuchenna oddziela roboczą część kuchenną od wypoczynkowej, ale wnętrze wydaje się stworzone do wspólnego gotowania i domowych imprez.

Wystój jest jednolity dzięki zawężeniu kolorystyki. Meble mają ciepły, naturalny kolor drewna. Większość pozostałych elementów jest szara albo ma kolor złamanej bieli. Wyrazistymi dodatkami są lampy o lustrzanej powierzchni.
Apartament

Autor: KZ
Zdjęcia: Mode:lina - materiały prasowe
Data publikacji: 13.08.2015 15:13

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.